Sportiva Claudia Ionela Costiuc, pe podium la Campionatul Național de Juniori 2 la proba de 1500 de metri

Sportiva dorneancă Ionela Caludia Costiuc a obținut rezultate bune la Campionatul Național de Juniori 2 outdoor care s-a desfășurat vineri și sâmbătă (28-29 iunie) la Pitești.

La această competiție sportiva Claudia Ionela Costiuc legitimată la CSM Dorna Vatra-Dornei club finanțat de Primaria Municipiului Vatra-Dornei și Consiliul Local, a obținut rezultate bune în condițiile în care ea este juniori 3.

Astfel, Caludia Costiuc a obținut medalia de bronz în proba de 1500 metri și a sosit pe locul 4 în proba de 800 metri.

Antrenorul CSM Dorna Vatra Dornei, Cristian Prâsneac a declarat că este încântat de evoluția sportivei sale Costiuc Claudia-Ionela.

„Ea este junioară 3 și este în primul an când a concurat cu sportive mai mari ca ea cu 2 sau 3 ani. Sunt încântat și de timpii realizați care ne dau speranțe pe viitor”, a spus Prâsneac.

Sportivii CSM Dorna urmează să participe în perioada 7-8 iulie la Pitești la Campionatul Național de Juniori 3.