FC Marginea a făcut un pas greşit. Spicul Moara la prima victorie din acest sezon! (Fotbal, Liga a V-a)

Seria I

Rezultatele etapei a XXVI-a:
Carpaţi Gălăneşti – Avântul Grămeşti 3-1
FC Bucovina Frătăuţii Noi – Flacăra Vicovu de Jos 4-1
Bucovina Şerbăuţi – Fagga Pârteşti 5-1
Locomotiva Dorneşti – FC Marginea 2-2
Unirea Horodnic – Stejarul Cajvana 2-0
Avântul Volovăţ – Bucovina Calafindeşti 4-2
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Polul Nord Falcău 2-2
Eusadi Negostina – Progresul Frătăuţii Vechi 1-0
Constructorul Dărmăneşti a stat.

Clasament

1 FC Marginea 25 21 3 1 102-25 66p
2 Avântul Volovăţ 25 18 2 5 85-34 56p
3 Progresul Frătăuţii Vechi 24 15 3 5 71-35 48p
4 Constructorul Dărmăneşti 24 13 5 6 92-55 44p
5 Unirea Horodnic 25 13 3 9 59-58 42p
6 Flacăra Vicovu de Jos 25 13 3 9 59-61 42p
7 FC Bucovina Frătăuţii Noi 24 13 2 9 77-60 41p
8 Polul Nord Falcău 24 12 5 7 67-51 41p
9 Avântul Grămeşti 25 12 3 10 77-67 39p
10 Bucovina Calafindeşti 24 12 1 11 55-77 37p
11 Bucovina Şerbăuţi 24 7 5 12 48-53 26p
12 Locomotiva Dorneşti 24 8 2 14 42-57 26p
13 Eusadi Negostina 25 7 2 16 45-86 23p
14 Carpaţi Gălăneşti 24 7 1 16 46-63 22p
15 Stejarul Cajvana 24 6 2 16 40-59 20p
16 Fagga Pârteştii de Jos 25 5 3 17 37-92 18p
17 Şcoala de Fotbal Rădăuţi 25 1 5 19 46-113 8p

Seria a II-a

Rezultatele etapei a XXVI-a:
Spicul Moara – Avântul Baia 4-3
Viitorul Vereşti – Foresta Râşca 6-4
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Rapid III Suceava 2-3
Ştiinţa Mitoc – Foresta Mălini 1-2
Şomuzul Preuteşti – Progresul Ilişeşti 8-1
Victoria Păltinoasa – Recolta Fântânele 2-3
Voinţa Stroieşti – Viitorul Adâncata 1-0
Flacăra Roşie Udeşti – Locomotiva Zvoriştea 1-1 (întrerupt)
Moldova Drăguşeni – Progresul Salcea 0 – 0

Clasament

1 Foresta Mălini 26 17 6 3 84-34 57p
2 Rapid CFR III Suceava 26 16 4 6 71-44 52p
3 Locomotiva Zvoriştea 26 13 8 5 64-30 47p
4 Recolta Fântânele 26 14 5 7 79-53 47p
5 Voinţa Stroieşti 26 13 8 5 55-33 47p
6 Viitorul Vereşti 25 15 1 9 77-52 46p
7 Şomuzul Preuteşti 26 13 6 7 107-64 45p
8 Moldova Drăguşeni 26 13 5 8 75-62 44p
9 Ştiinţa Mitoc 26 11 10 5 76-42 43p
10 Viitorul Adâncata 26 11 7 8 64-47 40p
11 Victoria Păltinoasa 26 12 2 12 62-44 38p
12 Foresta Râşca 26 9 6 11 65-68 33p
13 Progresul Salcea 26 9 5 12 73-53 32p
14 Fulgerul Ciprian Porumbescu 26 9 2 15 75-93 29p
15 Avântul Baia 25 8 3 14 43-81 27p
16 Flacăra Roşie Udeşti 26 4 5 17 38-81 17p
17 Progresul Ilişeşti 26 2 0 24 34-142 6p
18 Spicul Moara 26 1 1 24 34-153 4p

Seria a III-a

Rezultatele etapei a XIV-a:
FC Pojorâta – TurboForest Poiana Stampei 6-1
Inter Capu Câmpului – Călimănelul Panaci 2-1
Vânătorul Dorna Candrenilor – Victoria Vatra Moldoviţei 2-1
Călimani Şaru Dornei – Bistriţa Broşteni 1-3
Rarăul Câmpulung – Larix Dornişoara 2-0
Forestierul Frumosu a stat.

Clasament

1 Bistriţa Broşteni 13 12 1 0 59-15 37p
2 FC Pojorâta 12 11 0 1 58-22 33p
3 Vânătorul Dorna Candrenilor 13 8 1 4 34-24 25p
4 Inter Capu Câmpului 13 8 0 5 36-21 24p
5 CSM Rarăul II 13 7 0 6 37-23 21p
6 Călimănelul Panaci 13 6 0 7 35-34 18p
7 TurboForesta Poiana Stampei 13 4 0 9 27-44 12p
8 Larix Dornişoara 12 4 0 8 25-43 12p
9 Călimani Şaru Dornei 12 3 1 9 22-66 10p
10 Victoria Vatra Moldoviţei 13 2 2 9 19-31 8p
11 Forestierul Frumosu 12 2 1 9 23-50 7p