Rapidul de Suceava l-a întrecut pe cel de Paşcani (Fotbal, Liga a III-a)

Rapid CFR Suceava – CFR Paşcani 1 – 0
Rapid a dispus vineri seară cu scorul de 1-0 de CFR Paşcani, într-un meci contând pentru etapa a XXX-a. Partida a fost la discreţia formaţiei gazdă, care pe parcursul celor 90 de minute a ratat mai multe ocazii de a înscrie prin Pantea, Burlacu sau Oniu.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Jalbă în minutul 54, cu un şut plasat de la aproximativ 12 metri. Cu 5 minute înainte de final gazdele au fost foarte aproape de 2-0, însă şutul lui Pantea a nimerit doar bara.

Rapid a evoluat în alcătuirea Pascal – Pantea, Bejinariu, Murariu, Andrieş, Brânză, P. Bosancu, Jalbă, Apetri, Spătar, Oniu. Au mai intrat Boca, Stamate, Burlacu şi Răzlog. Antrenori: Bogdan Tudoreanu şi Ion Buzoianu.
Şcoala de Fotbal Rădăuţi (Rarăul) a câştigat la „masa verde” meciul cu FC Bârlad deoarece adversarii lor din această rundă s-au retras din campionat după finalul turului.

Rezultatele etapei a 30-a:
Ceahlăul II – Laminorul 4 – 3
Au marcat: Pântea (7, 50), Aioanei (65), Isache (75) / Ailenei (2), Vulpe (21-pen., 87)
Aerostar Bacău – CS Panciu 1 – 1
Au marcat: M. Munteanu (45) / R. Stan (90+3)
A marcat: Jalbă (54)
CSM Rm. Sărat – Willy Bacău 2 – 0
Au marcat: Luiceanu (29), Perca (80)
Petrolul Berca – Poli II Iaşi 5 – 1
Au marcat: Roman (20), Lungoci (32), Capotă (55), Constantin (78), C. Cristea (83) / D. Novac (57)
CSM Focşani – Pambac Bacău 2 – 3
Au marcat: Moise (47, 90+2) / Câmpanu (51, 72), Bolfă (73 – pen.)
FCM II Bacău – Cetatea Tg. Neamţ 0 – 3
Rarăul – FC Bârlad 3 – 0
Oţelul II Galaţi – Luceafărul M. Eminescu 3 – 0

1 CSM Râmnicu-Sărat 30 24 2 4 50-12 74
2 Oţelul II Galaţi 30 21 5 4 86-22 68
3 Pambac Bacău 30 20 5 5 65-29 65