Foresta Mălini este aproape promovată (Liga a V-a)

Etapa de duminică a adus a doua înfrângere a stagiunii pentru liderul Seriei I, FC Marginea, care a pierdut cu 0-4 la Grămeşti. În Seria a II-a, Foresta Mălini a învins la Baia şi este cu un picior în eşalonul superior, iar în Seria a III-a, cu două etape înainte de finalul campionatului, Bistriţa Broşteni rămâne cu un avans de 6 puncte faţă de FC Pojorâta.

Seria I

Rezultatele etapei a XXX-a:

Flacăra Vicov – Fagga Pârteşti 3-2
Avântul Grămeşti – FC Marginea 4-0
Carpaţi Gălăneşti – Stejarul Cajvana 4-3
Bucovina Frătăuţii Noi – Bucovina Calafindeşti 3-1
Bucovina Şerbăuţi – Polul Nord Falcău 0-1
Locomotiva Dorneşti – Progresul Frătăuţii Vechi (întrerupt în minutul 34)
Unirea Horodnic – Constructorul Dărmăneşti 5-3
Avântul Volovăţ – Eusadi Negostina 14-1
Şcoala de Fotbal Rădăuţi a stat.

Clasament

1. FC Marginea 29 24 3 2 121-31 75p
2. Avântul Volovăţ 29 21 3 5 109-38 66p
3. Progresul Frătăuţii Vechi 27 16 4 7 79-40 52p
4. Unirea Horodnic 29 15 4 10 68-67 49p
5. Avântul Grămeşti 28 15 3 10 90-67 48p
6. Polul Nord Falcău 28 14 6 8 74-58 48p
7. Flacăra Vicovu de Jos 28 15 3 10 66-70 48p
8. Constructorul Dărmăneşti 28 14 5 9 100-69 47p
9. Bucovina Frătăuţii Noi 28 14 3 11 83-70 45p
10. Bucovina Calafindeşti 28 14 1 13 62-84 43p
11. Stejarul Cajvana 28 10 1 17 48-61 31p
12. Bucovina Şerbăuţi 28 8 5 15 52-65 29p
13. Carpaţi Gălăneşti 28 9 1 18 53-76 28p
14. Locomotiva Dorneşti 27 8 2 17 44-66 26p
15. Eusadi Negostina 28 7 1 20 44-107 22p
16. Fagga Pârteştii de Jos 29 5 4 20 43-102 19p
17. Şcoala de Fotbal Rădăuţi 28 3 5 20 55-120 14p

Seria a II-a

Rezultatele etapei a XXX-a:

Foresta Râşca – Rapid III Suceava 5-0
Avântul Baia – Foresta Mălini 0-5
Spicul Moara – Progresul Ilişeşti 2-2
Viitorul Vereşti – Recolta Fântânele 4-2
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Viitorul Adâncata 3-2
Ştiinţa Mitoc – Locomotiva Zvoriştea 5-3
Şomuzul Preuteşti – Moldova Drăguşeni 2-3
Victoria Păltinoasa – Flacăra Roşie Udeşti 5-0
Voinţa Stroieşti – Progresul Salcea 2-0

Clasament

1. Foresta Mălini 30 21 6 3 111-35 69p
2. Rapid CFR III Suceava 30 18 4 8 89-58 58p
3. Voinţa Stroieşti 30 16 9 5 68-36 57p
4. Recolta Fântânele 30 17 5 8 98-63 56p
5. Viitorul Vereşti 29 18 1 10 90-60 55p
6. Moldova Drăguşeni 30 16 5 9 92-76 53p
7. Ştiinţa Mitoc 30 13 11 6 88-52 50p
8. Şomuzul Preuteşti 30 13 7 10 113-74 46p
9. Locomotiva Zvoriştea 30 13 7 10 72-43 46p
10. Victoria Păltinoasa 30 14 3 13 75-52 45p
11. Viitorul Adâncata 30 12 8 10 69-55 44p
12. Progresul Salcea 30 12 5 13 83-60 41p
13. Foresta Râşca 30 11 6 13 80-76 39p
14. Fulgerul Ciprian Porumbescu 30 11 2 17 84-119 35p
15. Avântul Baia 29 9 3 17 52-100 30p
16. Flacăra Roşie Udeşti 30 5 6 19 46-95 21p
17. Progresul Ilişeşti 30 2 2 26 42-157 8p
18. Spicul Moara 30 1 2 27 38-180 5p

Seria a III-a

Rezultatele etapei a XVIII-a:

FC Pojorâta – Victoria Vatra Moldoviţei 5-1
Călimănelul Panaci – Bistriţa Broşteni 1-2
Turboforest Poiana Stampei – Larix Dornişoara 1-0
Vânătorul Dorna Candrenilor – Forestierul Frumosu 3-0
Călimani Şaru Dornei – Rarăul II Câmpulung Moldovenesc 2-5
Inter Capu Câmpului a stat.

Clasament

1. Bistriţa Broşteni 17 16 1 0 69-18 49p
2. FC Pojorâta 16 14 1 1 77-28 43p
3. Vânătorul Dorna Candrenilor 16 10 1 5 42-27 31p
4. CSM Rarăul II 16 8 1 7 47-30 25p
5. Inter Capu Câmpului 16 8 0 8 36-30 24p
6. TurboForest Poiana Stampei 17 7 0 10 33-49 21p
7. Larix Dornişoara 16 6 1 9 31-45 19p
8. Călimănelul Panaci 17 6 0 11 39-54 18p
9. Victoria Vatra Moldoviţei 17 4 2 11 30-39 14p
10. Călimani Şaru Dornei 16 3 2 11 28-78 11p
11. Forestierul Frumosu 16 3 1 12 31-65 10p