FC Marginea şi Foresta Mălini au promovat în Liga a IV-a (Liga a V-a)

Seria I

Rezultatele etapei a XXXI-a:

FC Marginea – Flacăra Vicovu de Jos 2-1
Stejarul Cajvana – Avântul Grămeşti 1-2
Bucovina Calafindeşti – Carpaţi Gălăneşti 3-1
Polul Nord Falcău – Bucovina Frătăuţii Noi 2-2
Progresul Frătăuţii Vechi – Bucovina Şerbăuţi 3-2
Constructorul Dărmăneşti – Locomotiva Dorneşti 6-0
Eusadi Negostina – Unirea Horodnic 2-1
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Avântul Volovăţ 3-5
Fagga Pârteştii de Jos a stat.

Clasament

1. FC Marginea 30 25 3 2 123-32 78p
2. Avântul Volovăţ 30 22 3 5 114-41 69p
3. Progresul Frătăuţii Vechi 29 17 4 8 82-45 55p
4. Avântul Grămeşti 29 16 3 10 92-68 51p
5. Constructorul Dărmăneşti 29 15 5 9 106-69 50p
6. Polul Nord Falcău 29 14 7 8 76-60 49p
7. Unirea Horodnic 30 15 4 11 69-69 49p
8. Flacăra Vicovu de Jos 29 15 3 11 67-72 48p
9. Bucovina Frătăuţii Noi 29 14 4 11 85-72 46p
10. Bucovina Calafindeşti 29 15 1 13 65-85 46p
11. Stejarul Cajvana 29 10 1 18 49-63 31p
12. Bucovina Şerbăuţi 29 8 5 16 54-68 29p
13. Locomotiva Dorneşti 29 9 2 18 47-72 29p
14. Carpaţi Gălăneşti 29 9 1 19 54-79 28p
15. Eusadi Negostina 29 8 1 20 46-108 25p
16. Fagga Pârteştii de Jos 29 5 4 20 43-102 19p
17. Şcoala de Fotbal Rădăuţi 29 3 5 21 58-125 14p

Seria a II-a

Rezultatele etapei a XXXI-a:

Progresul Salcea – Rapid III Suceava 2-0
Foresta Mălini – Foresta Râşca 6-0
Progresul Ilişeşti – Avântul Baia 2-1
Recolta Fântânele – Spicul Moara 6-1
Viitorul Adâncata – Viitorul Vereşti 5-0
Locomotiva Zvoriştea – Fulgerul Ciprian Porumbescu 5-1
Moldova Drăguşeni – Ştiinţa Mitoc 3-0
Flacăra Roşie Udeşti – Şomuzul Preuteşti 3-0
Voinţa Stroieşti – Victoria Păltinoasa 1-0

Clasament

1. Foresta Mălini 31 22 6 3 117-35 72p
2. Voinţa Stroieşti 31 17 9 5 69-36 60p
3. Recolta Fântânele 31 18 5 8 104-64 59p
4. Rapid CFR III Suceava 31 18 4 9 89-60 58p
5. Moldova Drăguşeni 31 17 5 9 95-76 56p
6. Viitorul Vereşti 30 18 1 11 90-65 55p
7. Ştiinţa Mitoc 31 13 11 7 88-55 50p
8. Locomotiva Zvoriştea 31 14 7 10 77-44 49p
9. Viitorul Adâncata 31 13 8 10 74-55 47p
10. Şomuzul Preuteşti 31 13 7 11 113-77 46p
11. Victoria Păltinoasa 31 14 3 14 75-53 45p
12. Progresul Salcea 31 13 5 13 85-60 44p
13. Foresta Râşca 31 11 6 14 80-82 39p
14. Fulgerul Ciprian Porumbescu 31 11 2 18 85-124 35p
15. Avântul Baia 30 9 3 18 53-102 30p
16. Flacăra Roşie Udeşti 31 6 6 19 49-95 24p
17. Progresul Ilişeşti 31 3 2 26 44-158 11p
18. Spicul Moara 31 1 2 28 39-186 5p

Seria a III-a

Rezultatele etapei a XIX-a:

Călimani Şaru Dornei – FC Pojorâta 0-7
Forestierul Frumosu – Inter Capu Câmpului 2-1
Larix Dornişoara – Călimănelul Panaci 1-1
Bistriţa Broşteni – Victoria Vatra Moldoviţei 5-0
Rarăul II Câmpulung Moldovenesc – Vânătorul Dorna Candrenilor 4-3
TurboForest Poiana Stampei a stat.

Clasament

1. Bistriţa Broşteni 18 17 1 0 74-18 52p
2. FC Pojorâta 17 15 1 1 84-28 46p
3. Vânătorul Dorna Candrenilor 17 10 1 6 45-31 31p
4. CSM Rarăul II 17 9 1 7 51-33 28p
5. Inter Capu Câmpului 17 8 0 9 37-32 24p
6. TurboForest Poiana Stampei 17 7 0 10 35-49 21p
7. Larix Dornişoara 17 6 2 9 32-48 20p
8. Călimănelul Panaci 18 6 1 11 40-55 19p
9. Victoria Vatra Moldoviţei 18 4 2 12 30-44 14p
10. Forestierul Frumosu 17 4 1 12 33-66 13p
11. Călimani Şaru Dornei 17 3 2 12 28-85 11p