FC Pojorâta învinge Broşteniul şi e favorită la promovare (Fotbal, Liga a V-a)

Seria I

Rezultatele etapei a XXXII-a:

Fagga Pârteştii de Jos – FC Marginea 2 – 4
Flacăra Vicovu de Jos – Stejarul Cajvana 5 – 2
Avântul Grămeşti – Bucovina Calafindeşti 5 – 0
Carpaţi Gălăneşti – Polul Nord Falcău 2 – 4
Bucovina Frătăuţii Noi – Progresul Frătăuţii Vechi 1 – 1
Bucovina Şerbăuţi – Constructorul Dărmăneşti 5 – 1
Locomotiva Dorneşti – Eusadi Negostina 5 – 0
Unirea Horodnic – Şcoala de Fotbal Rădăuţi 4 – 3
Avântul Volovăţ a stat.

Clasament

1 FC Marginea 31 26 3 2 127-34 81p
2 Avântul Volovăţ 30 22 3 5 114-41 69p
3 Progresul Frătăuţii Vechi 30 17 5 8 83-46 56p
4 Avântul Grămeşti 30 17 3 10 97-68 54p
5 Polul Nord Falcău 30 15 7 8 80-62 52p
6 Unirea Horodnic 31 16 4 11 73-72 52p
7 Flacăra Vicovu de Jos 30 16 3 11 72-74 51p
8 Constructorul Dărmăneşti 30 15 5 10 107-74 50p
9 Bucovina Frătăuţii Noi 30 14 5 11 86-73 47p
10 Bucovina Calafindeşti 30 15 1 14 65-90 46p
11 Bucovina Şerbăuţi 30 9 5 16 59-69 32p
12 Locomotiva Dorneşti 30 10 2 18 52-78 32p
13 Stejarul Cajvana 30 10 1 19 51-68 31p
14 Carpaţi Gălăneşti 30 9 1 20 56-83 28p
15 Eusadi Negostina 30 8 1 21 46-113 25p
16 Fagga Pârteştii de Jos 30 5 4 21 45-106 19p
17 Şcoala de Fotbal Rădăuţi 30 3 5 22 61-129 14p

Seria a II-a

Rapid CFR III – Foresta Mălini 0 – 1
Foresta Râşca – Progresul Ilişeşti 5 – 2
Avântul Baia – Recolta Fântânele 1 – 1
Spicul Moara – Viitorul Adâncata 1 – 4
Viitorul Vereşti – Locomotiva Zvoriştea 2 – 0
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Moldova Drăguşeni 7 – 1
Ştiinţa Mitoc – Flacăra Roşie Udeşti 5 – 2
Şomuzul Preuteşti – Voinţa Stroieşti 2 – 1
Victoria Păltinoasa – Progresul Salcea 3 – 0

Clasament

1 Foresta Mălini 32 23 6 3 118-35 75p
2 Recolta Fântânele 32 18 6 8 105-65 60p
3 Voinţa Stroieşti 32 17 9 6 70-38 60p
4 Viitorul Vereşti 31 19 1 11 92-65 58p
5 Rapid CFR III Suceava 32 18 4 10 89-61 58p
6 Moldova Drăguşeni 32 17 5 10 96-83 56p
7 Ştiinţa Mitoc 32 14 11 7 93-57 53p
8 Viitorul Adâncata 32 14 8 10 78-56 50p
9 Şomuzul Preuteşti 32 14 7 10 115-78 49p
10 Locomotiva Zvoriştea 32 14 7 11 77-46 49p
11 Victoria Păltinoasa 32 15 3 14 77-53 48p
12 Progresul Salcea 32 13 5 14 85-63 44p
13 Foresta Râşca 32 12 6 14 85-84 42p
14 Fulgerul Ciprian Porumbescu 32 12 2 18 90-126 38p
15 Avântul Baia 31 9 4 18 54-103 31p
16 Flacăra Roşie Udeşti 32 6 6 20 51-100 24p
17 Progresul Ilişeşti 32 3 2 27 46-163 11p
18 Spicul Moara 32 1 2 29 40-190 5p

Seria a III-a

Rezultatele etapei a XX-a:

FC Pojorâta – Bistriţa Broşteni 6 – 0
Victoria Vatra Moldoviţei – Larix Dornişoara 2 – 2
Turbo Forest Poiana Stampei – Forestierul Frumosu 2 – 0
Inter Capu Câmpului – Rarăul II 4 – 1
Vânătorul Dorna Candrenilor – Călimani Şaru Dornei 4 – 0
Călimănelul Panaci a stat.

Clasament

1 Bistriţa Broşteni 19 17 1 1 74-24 52p
2 FC Pojorâta 18 16 1 1 90-28 49p
3 Vânătorul Dorna Candrenilor 18 11 1 6 49-31 34p
4 CSM Rarăul II 18 9 1 8 52-37 28p
5 Inter Capu Câmpului 18 9 0 9 41-33 27p
6 TurboForest Poiana Stampei 18 8 0 10 35-49 24p
7 Larix Dornişoara 18 6 3 9 34-50 21p
8 Călimănelul Panaci 18 6 1 11 40-55 19p
9 Victoria Vatra Moldoviţei 19 4 3 12 32-46 15p
10 Forestierul Frumosu 18 4 1 13 33-68 13p
11 Călimani Şaru Dornei 18 3 2 13 28-89 11p