CS Universitatea II Suceava face scor pe terenul celor de la LPS Piatra Neamt (Handbal masculin – Divizia A)

Într-un meci contând pentru etapa a III-a a seriei A, LPS Piatra Neamţ – CSU II Suceava 19-34 (11-12)

În cadrul etapei a III-a a seriei A a Diviziei A de handbal masculin CS Universitatea II Suceava a evoluat pe terenul echipei LPS Piatra Neamţ. Dacă prima repriză a fost echilibrată, în repriza secundă formaţia suceveană a zburdat pe teren marcând 22 de goluri, faţă de cele doar 8 ale gazdelor.

„Am făcut un joc bun mai ales în repriza secundă pe care am dominat-o de la cap la coadă. Îi felicit pe toţi jucătorii pentru modul în care au abordat meciul. Se poate remarca un progres evident faţă de sezonul precedent şi o creştere de formă la toţi jucătorii începând cu cei care au terminat junioratul de la LPS Suceava şi continuând cu Acatrinei, Curcă, Matei, Spiridon, Zvanciuc şi toţi cei care au mai evoluat la echipa a doua.

Aşa cum am spus şi cu altă ocazie, scopul acestei echipe este de a oferi jucătorilor care au evoluat mai puţin la prima echipă să crească în valoare şi să poată face oricând pasul către Liga Naţională”, a declarat antrenorul echipei CS Universitatea Suceava, Leonard Bibirig.