„Studentii” au bifat a doua victorie consecutiva in amicale (Handbal)

Al doilea amical al iernii a adus “studenţilor” a doua victorie consecutivă. Sâmbătă, CS Universitatea a dispus cu 31-21 de divizionara secundă CSM Focşani. Meciul a fost la discreţia jucătorilor lui Leonard Bibirig, oaspeţii reuşind să ofere o replică bună doar în primul sfert de oră la capătul căruia scorul a fost egal, 6-6. Din acest moment CS Universitatea s-a desprins încet dar sigur, 10-8 în minutul 20 şi 14-11 la pauză. Actul secund a început cu sucevenii la timonă, 17-11 în minutul 34 pentru ca în minutul 46, CS Universitatea să aibă un avans de 11 goluri, 26-15. Scor final 31-21 după o repriză secundă în care Pralea a apărat 4 aruncări de la 7 metri.

Pentru CS Universitatea au jucat: Andrei, Pralea, Spiridon – Bursuc 5, Tcaciuc, Dospinescu, Chiruţ 2, Acatrinei 2, Gavriloaia 3, Ignat 4, Brădăţan 2, Mitrea 6, Dediu 2, Zvanciuc 1, Adomnicăi 4.

După cele 60 de minute regulamentare, antrenorii ambelor echipe au decis să se mai dispute o repriză suplimentară de 10 minute, care a fost câştigată cu 5-4 de CS Universitatea, în alcătuirea cărora s-au aflat Drăghici – Dumitraş 2, Vele, Acatrinei 2, Zvanciuc, Matei, Dospinescu.