Bronz pentru suceveanca Stefania Muntean la Campionatul National de Judo

227 de sportivi legitimaţi la 59 de cluburi din ţară, printre care şi Clubul Sportiv Nord Arena din Suceava, au participat la sfârşitul săptămânii trecute la finala Campionatului Naţional de Judo pentru copii, Under 11, competiţie care s-a desfăşurat la Techirghiol, judeţul Constanţa.

CS Nord Arena a fost reprezentată la acest concurs de două sportive, Ioana Grămadă, la categoria 36 kg şi Ştefania Muntean la +48 kg, ambele antrenate de prof. Brânduşa Vărăreanu. Dacă Ioana Grămadă s-a clasat pe locul opt la categoria sa de greutate, Ştefania Muntean a obţinut medalia de bronz, în condiţiile în care perioada de pregătire pentru acest concurs a fost destul de scurtă, sala de antrenament a CS Nord Arena fiind inaugurată nu cu mult timp în urmă.

“Sperăm ca timidele performanţe ale acestor fete să atragă cât mai mulţi copii în Dojo, spre a studia calea supleţii şi a pătrunde în tainele judo-ului spre înalta performanţă”, se arată într-un comunicat al CS Nord Arena Suceava.