Cupa “Mos Craciun”, la momentul semifinalelor si finalelor (Fotbal)

Cea de-a patra ediţie a Cupei “Moş Crăciun” la minifotbal, competiţie organizata de CS Sporting, în parteneriat cu Primăria Suceava şi Consiliul Judeţean care a adunat la start peste 500 de mici fotbalişti a ajuns la faza semifinalelor.

La categoria de vârstă 1999, grupa A a fost câştigată cu maximum de puncte de Gloria Bistriţa, în timp ce grupa B a revenit celor de la Sporting Suceava.
În competiţia rezervată jucătorilor născuţi în anul 2000, grupa A a fost câştigată de Poli Iaşi, grupa B revenind echipei Steaua Bucureşti.

În întrecerea destinată copiilor născuţi în 2001, grupa A a revenit formaţiei pregătite de Cornel Dârman, Bucovina Şcheia, iar grupa B echipei Steaua Bucureşti.

La categoria mezină, cea rezervata copiilor născuti în 2002, grupa A a revenit echipei Sporting Suceava, grupa B fiind câştigată de Xela Baia Mare.
Rezultate consemnate în faza grupelor ale Cupei “Moş Crăciun”.

Categoria de vârsta 1999

Grupa A:
LPS Suceava – Politehnica Iaşi 1-3
CSS Botoşani – Gloria Bistriţa 2-4
Politehnica Iaşi – Gloria Bistriţa 1-4
LPS Suceava – CSS Botoşani 3-4
LPS Suceava – Gloria Bistriţa 1-6
CSS Botoşani – Politehnica Iaşi 2-3

Clasament:
1. Gloria Bistriţa 3 3 0 0 14-4 9
2. Politehnica Iaşi 3 2 0 1 7-7 6
3. CSS Botosani 3 1 0 2 8-10 4
4. LPS Suceava 3 0 0 3 5-13 0

Grupa B:
Sporting Suceava – FC Braşov 2-1
LPS Botoşani – Luceafărul Brăila 3-0
FC Braşov – Luceafărul Brăila 1-1
Sporting Suceava – LPS Botoşani 3-1
Sporting Suceava – Lucefărul Brăila 1-3
FC Braşov – LPS Botoşani 4-0

*Clasament: *
1. Sporting Suceava 3 2 0 1 6-5 6
2. FC Braşov 3 1 1 1 6-3 4
3. Luceafărul Brăila 2 1 1 1 4-5 4
4. LPS Botoşani 3 1 0 2 4-7 3

Categoria de vârstă 2000

Grupa A:
Xela Baia Mare – CSS Botoşani 5-4
Politehnica Iaşi – Lucefărul Brăila 2-0
CSS Botoşani –Luceafărul Brăila 5-2
Xela Baia Mare – Politehnica Iaşi 1-6
Xela Baia Mare – Lucefărul Brăila 2-1
Politehnica Iaşi – CSS Botoşani 2-0

Clasament:
1. Politehnica Iaşi 3 3 0 0 10-1 9
2. Xela Baia Mare 3 2 0 1 8-11 6
3. CSS Botoşani 3 1 0 2 9-8 3
4. Luceafărul Brăila 3 0 0 3 3-9 0

Grupa B:
Salina Ocna Şugatag – Ceahlăul Piatra Neamţ 1-6
Steaua Bucureşti – Bucovina Şcheia 9-1
Ceahlăul Piatra Neamţ – Bucovina Şcheia 0-1
Salina Ocna Şugatag – Steaua Bucureşti 0-8
Salina Ocna Şugatag – Bucovina Şcheia 1-8
Steaua Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ 9-0

Clasament:
1. Steaua Bucureşti 3 3 0 0 26-1 9
2. Bucovina Şcheia 3 2 0 1 10-10 6
3. Ceahlăul P. Neamţ 3 1 0 2 6-11 3
4. Salina Ocna Şugatag 3 0 0 3 2-22 0

Categoria de vârstă 2001

GrupaA:
Luceafărul Brăila – LPS Suceava (anulat)
CN “Mircea Eliade” Bucureşti – Bucovina Şcheia 1-2
CN “Mircea Eliade” Bucureşti – Luceafărul Brăila 1-2
Bucovina Şcheia – LPS Suceava (anulat)
Luceafărul Brăila – Bucovina Şcheia 0-2
CN “Mircea Eliade” Bucureşti – LPS Suceava (anulat)

Clasament:
1. Bucovina Şcheia 3 3 0 0 7-1 9
2. Luceafărul Brăila 3 2 0 1 5-3 6
3. CN “Mircea Eliade” 3 1 0 2 5-4 3
4. LPS Suceava 3 0 0 3 0-0 0

Grupa B:
Steaua Bucureşti – Sporting Suceava 8-0
CN “Nicu Gane” Fălticeni – FC Maramureş 2-1
Steaua Bucureşti – CN “Nicu Gane” Fălticeni 1-0
Sporting Suceava – FC Maramureş 0-4
Steaua Bucureşti – FC Maramureş 3-2
CN “Nicu Gane” Fălticeni – Sporting Suceava 2-1

Clasament:
1. Steaua Bucureşti 3 3 0 0 12-2 9
2. CN “Nicu Gane” Fălticeni 3 2 0 1 4-3 6
3. FC Maramureş 3 1 0 2 7-5 3
4. Sporting Suceava 3 0 0 3 1-14 0

Categoria de vârstă 2002:

Grupa A:
Sporting Suceava – Olympic Suceava 10-0
LPS Botoşani – Steaua Bucureşti 0-3
Sporting Suceava – LPS Botoşani 3-1
Olympic Suceava – Steaua Bucureşti 0-16
Olympic Suceava – LPS Botoşani 0-5
Sporting Suceava – Steaua Bucureşti 3-0

Clasament:
1. Sporting Suceava 3 3 0 0 16-1 9
2. Steaua Bucureşti 3 2 0 1 19-3 6
3. LPS Botoşani 3 1 0 2 6-6 3
4. Olympic Suceava 3 0 0 3 0-31 0

Grupa B:
FC Remember Câmpulung Moldovenesc – Luceafărul Brăila 2-0
LPS Suceava – Xela Baia Mare 1-2
FC Remember Câmpulung Moldovenesc – Xela Baia Mare 0-7
Luceafărul Brăila – LPS Suceava 1-2
FC Remember Câmpulung Moldovenesc – LPS Suceava 1-0
Xela Baia Mare – Luceafărul Brăila 4-0

Clasament:
1. Xela Baia Mare 3 3 0 0 13-1 9
2. FC Remember 3 2 0 1 3-7 6
3. LPS Suceava 3 1 0 2 3-4 3
4. Luceafărul Brăila 3 0 0 3 1-8 0