Fotbal: Maraton fotbalistic juvenil in cadrul Saptamanii Nationale „Sportul pentru Toti”

Pe terenurile din complexul „Ramiro” şi cel al Şcolii nr.4 Suceava se vor desfăşura, miercuri, întrecerile la fotbal din cadrul Săptămânii Naţionale “Sportul pentru Toţi”.

Cei mai mici, elevii din ciclul primar vor juca pe terenul din complexul „Ramiro” începând cu ora 9.00, colegii lor mai mari din ciclul gimnazial care vor juca pe terenul Şcolii nr.4 Suceava urmând să înceapă la ora 8.00.

La competiţia organizată de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Suceava, Asociaţia Judeţeană „Sportul pentru Toţi” având ca partener Şcoala nr.4 Suceava s-au înscris 16 echipe la ciclul gimnazial, clasele VIIVIII şi 12 la clasele V-VI şi una feminină.

Cele 16 echipe din ciclul gimnazial, clasele VIIVIII au fost împărţite în patru grupe:

Grupa A: Şcoala nr.4 Suceava, Şcoala „Filadelfia” Suceava, Şcoala nr.5 Suceava, Şcoala Adâncata
Grupa B: Şcoala nr.3 Suceava, Şcoala Siminicea, Şcoala Udeşti, Şcoala Şerbăuţi
Grupa C: Şcoala nr.9 Suceava, Şcoala Todireşti, Şcoala nr.7 Suceava, Şcoala „Petru Muşat” Siret
Grupa D: Şcoala nr.11 Suceava, Şcoala Băneşti-Fântânele, Şcoala Ipoteşti, Şcoala Zamostea

Programul meciurilor este următorul:

Ora 8.00 Şcoala nr.4 Suceava– Şcoala Filadelfia
Ora 8.25 Şcoala nr.3 Suceava – Şcoala Siminicea
Ora 8.50 Şcoala nr.9 Suceava – Şcoala Todireşti
Ora 9.15 Şcoala nr.11 Suceava – Şcoala Băneşti Fântânele
Ora 9.40 Şcoala nr.5 Suceava – Şcoala Adâncata
Ora 10.05 Şcoala Udeşti – Şcoala Şerbăuţi
Ora 10.30 Şcoala nr.7 Suceava – Şcoala „Petru Muşat”Siret
Ora 10.55 Şcoala Ipoteşti – Şcoala Zamostea
Ora 11.20 câştigătoarele grupei A
Ora 11.45 câştigătoarele grupei B
Ora 12.10 câştigătoarele grupei C
Ora 12.35 câştigătoarele grupei D
Ora 13.00 învinsele grupei A
Ora 13.25 învinsele grupei B
Ora 13.50 învinsele grupei C
Ora 14.15 învinsele grupei D
Ora 14.40 finalista grupei A – finalista grupei B
Ora 15.05 finalista grupei C – finalista grupei D
Ora 15.30 finala mică (învinsele semifinalelor)
Ora 15.55 finala mare (câştigătoarele semifinalelor)

La ciclul gimnazial clasele V-VI s-au alcătuit trei grupe a câte patru echipe la masculin şi una la cel feminin.

La masculin:
Grupa A: Şcoala nr.3 Suceava, Şcoala Şerbăuţi, Şcoala nr.8 Suceava, Şcoala Ipoteşti
Grupa B: Şcoala nr.11 Suceava, Şcoala „Petru Muşat” Siret, Şcoala nr.4 Suceava, Şcoala Băneşti-Fântânele
Grupa C: Şcoala nr.9 Suceava, Şcoala Adâncata, Şcoala nr.7 Suceava, Şcoala nr.5 Suceava
Grupa feminină: Şcoala nr.3 Suceava, Şcoala nr.9 Suceava, Şcoala Ipoteşti, Şcoala Todireşti.

Programul meciurilor din complexul „Ramiro” este următorul:

Ora 8.00 Şcoala nr.3 Suceava – Şcoala Şerbăuţi
Ora 8.25 Şcoala nr.9 – Şcoala nr.3 (feminin)
Ora 8.50 Şcoala nr.11 Suceava – Şcoala „Petru Muşat” Siret
Ora 9.15 Şcoala Todireşti – Şcoala Ipoteşti (feminin)
Ora 9.40 Şcoala nr.9 Suceava – Şcoala Adâncata
Ora 10.05 învinsele la feminin
Ora 10.30 Şcoala nr.8 – Şcoala Ipoteşti
Ora 10.55 finala la feminin
Ora 11.20 Şcoala nr.4 Suceava – Şcoala Băneşti-Fântânele
Ora 11.45 Şcoala nr.7 Suceava – Şcoala nr.5 Suceava
Ora 12.10 câştigătoarele grupei A
Ora 12.35 câştigătoarele grupei B
Ora 13.00 câştigătoarele grupei C
Ora 13.25 învinsele grupei A
Ora 13.50 învinsele grupei B
Ora 14.15 învinsele grupei C

Pentru desemnarea câştigătoarei se va organiza un turneu cu câştigătoarele celor trei grupe după care se va alcătui clasamentul final.

În competiţia ciclului primar clasele I-IV, care se va disputa pe terenul „Ramiro”, s-au înscris 8 echipe la masculin şi patru la feminin.

La masculin s-au alcătuit două grupe.
Grupa A: Şcoala nr.3 Suceava, Şcoala nr.6 Suceava, Şcoala Zamostea, Şcoala nr.11 Suceava
Grupa B: Şcoala nr.7 Suceava, Şcoala Ipoteşti, Şcoala nr.1 Suceava, ŞcoalaTodireşti.
Grupa feminină: Şcoala nr.3 Suceava, Şcoala Ipoteşti, Şcoala Zamostea, Şcoala Todireşti.

Programul jocurilor este următorul:

Ora 9.00 Şcoala nr.3 Suceava – Şcoala nr.6 Suceava
Ora 9.25 Şcoala nr.3 Suceava – Şcoala Ipoteşti (feminin)
Ora 9.50 Şcoala nr.7 Suceava – Şcoala Ipoteşti
Ora 10.15 Şcoala Zamostea – Şcoala Todireşti (feminin)
Ora 10.40 Şcoala Zamostea – Şcoala nr.11 Suceava
Ora 11.05 finala mică (feminin)
Ora 11.30 Şcoala nr.1 – Şcoala Todireşti
Ora 11.55 finala mare (feminin)
Ora 12.20 câştigătoarele grupei A
Ora 12.45 câştigătoarele grupei B
Ora 13.10 finala mică
Ora 13.35 finala mare

La final în ambele locaţii, terenurile din cadrul Şcolii nr.4 Suceava şi cel din complexul „Ramiro” se vor organiza festivităţi de premiere în care echipele clasate pe primele locuri vor fi recompensate de organizatori.