Fotbal. Liga a V-a – Start in Liga a V-a

Duminica, 26 august, începând cu ora 13, se vor disputa meciurile primei etape din cele doua serii ale Ligii a V-a. Iata programul jocurilor:

Seria I

Polul Nord Falcau – Locomotiva Zvoristea
Arbitri: V. Ihnatiuc – M. Luchian, D.Trofin – Siret
Observator: M. Grigus – Radauti

Stiinta Mitoc – Flacara Vicovu de Jos (se joaca miercuri, 29 august)
Arbitri: M. Penciuc – L. Chilariu, I. Mîndrescu – Suceava
Observator: D-tru Catargiu  – Suceava

Nord Bucovina Fratautii Noi – Eusadi Negostina
Arbitri: I. Lucaci – S. Moldovan, C. Popovici – Suceava
Observator: D. Ciuntu – Suceava

Progresul Fratautii Vechi – Locomotiva Dornesti
Arbitri: C. Ariciuc – C. Cucos, St. Boariu – Suceava
Observator: I. Chilariu – Suceava

Viitorul Adâncata – Recolta Fântânele
Arbitri: Ad. Radasanu – V. Blanaru, A. Ailenei – Suceava/Falticeni
Observator: V. Gherasim – Suceava

Avântul Volovat – Constructorul Darmanesti
Arbitri: Cr. Cearcovschi – V. Andronic, I. Gramada – Suceava
Observator: Dan Pârgaru

FC Marginea – Unirea Horodnic
Arbitri: I. Mateiciuc – L. Nataras, A. Ursache – Siret
Observator: Ilie Ion – Radauti

Bucovina Calafindesti – Releul Mihoveni
Arbitri: V. Tacu – V. Vranau, A. Libenciuc – Suceava
Observator: D-tru Blanaru – Falticeni

Seria a II-a

Steaua Dumbraveni – Bradul Vama
Arbitri: B. Cont – Em. Radasanu, A. Moruz – Suceava
Observator: Petru Murarita – Suceava

Plesul Bogdanesti – Vointa Liteni-Moara
Arbitri: M. Irimie – A. Itco, A. Hrisca – Suceava
Observator: B. Mihaila – Falticeni

Victoria Paltinoasa – Avântul Frasin
Arbitri: I. Avadanei – C. Mocanu, V. Precup – Falticeni
Observator: Ion Armeanca – Suceava

CSM Raraul II C-lung – Progresul Salcea
Arbitri: Lucian Hreamata – C. Ionita, M. Negrea – Falticecni
Observator: T. Miron – Gura Humorului

Victoria Solca – Forestierul Frumosu
Arbitri: Ad. Popa – C. Melniciuc, D. Zara – Suceava
Observator: Radu Craioveanu – Suceava

Vointa Stroiesti – Inter Capu Câmpului
Arbitri: V. Amariei – St. Parfene, A. Ursu – Falticeni
Observator: Olef Steiciuc – Falticeni

Bistrita Brosteni – Moldova Draguseni
Arbitri: Cr. Paduraru – C. Tabarcea, I. Tâmpescu – Suceava
Observator: C-tin Bosânceanu – Suceava

FC Pojorîta – Somuzul Preutesti
Arbitri: I. Ignat – A. Bilius, R. Podariu – Suceava
Observator: Vasile Iavorenciuc – Suceava