FOTBAL. Liga III-a – Executati pe propriul teren!

Juventus Falticeni – Poli II Iasi 0 – 5 (0 – 1) Ghinionul pare sa se fi instalat în vestiarul echipei Juventus. Elevii lui Ovidiu Murariu au pierdut disputa din cadrul etapei a patra, 0-5 pe teren propriu cu Poli II Iasi. Beneficiind de aportul a 6 fotbalisti de la echipa lui Ionut Popa printre care portarul Plesca, fundasul sucevean Dorel Bernard sau fostul component al Cetatii, Adrian Cososchi, iesenii au deschis scorul în minutul 36 dupa o ezitare a defensivei gazdelor. La pauza, tabela arata 0-1 si nimic nu anunta dezastrul din repriza a doua. Partea secunda a jocului a început în nota de dominare a falticenenilor, dar pe contraatac iesenii au marcat pentru 0-2.

La acest scor, Adi Pânzaru, proaspat introdus pe teren, rateaza un penalti iar câteva minute mai târziu sutul acestuia a lovit bara portii lui Plesca. Ghinionul Juventusului nu s-a încheiat aici. Pe fondul dominarii echipei gazda, dornica sa înscrie golul care o putea readuce în joc, oaspetii au mai marcat de trei ori si, la final, tabela arata un neverosimil 0-5. Pentru Juventus au evoluat: Zaharia – Berezoschi, Fl. Ailenei, Dumistracel, Vrabie, Suleru, Ciopraga, Ov. Bosancu, P. Bosancu, A. Ailenei si Blaga. Au mai intrat Prisaca, Ad. Pânzaru, Bijec si Pantea.