Fotbal. Liga a III-a – Fara adversar in Liga a III-a

Ceahlaul II Piatra Neamt – Cetatea Suceava 0 – 7 (0- 2) Cetatea Suceava nu se dezminte si continua seria de rezultate bune. Dupa acel 6-0 din prima etapa si victoriile cu CF Braila, respectiv Aerostar Bacau, galben-albastrii au învins aseara cu 7-0 formatia Ceahlaul II, chiar în fieful acesteia, la Roznov. Liderul la zi la Seriei I din Liga a III-a s-a deplasat la Roznov unde a facut din nou un joc excelent si chiar daca gazdele au beneficiat de 4 jucatori de la echipa prim-divizionara, printre care si experimentatul Costel Ilie, „cetatenii” s-au impus fara drept de apel. O victorie cu 7-0, 2-0 la pauza prin golurile semnate de Celpan, Dicher, Onciu, Tomas Domizete si un hattrick al lui Iordache. „Nu ma asteptam la un asemenea scor. Am facut un joc bun, mai ales în repriza a doua. Sunt multumit de evolutia elevilor mei.

I-am folosit în premiera si pe cei doi brazilieni care s-au miscat destul de bine, cu un plus pentru Tomas Domizete”, a declarat la finalul meciului Marian Pana. Prin victoria din aceasta a patra etapa, Cetatea îsi consolideaza pozitia de lider al Seriei I din Liga a III-a cu 15 puncte si un golaveraj de 17-0! Fara gol primit si cu cel mai bun atac din cel de-al treilea esalon Cetatea se poate considera, pe buna dreptate, o favorita certa la promovarea în Liga a II-a. Marian Pana a folosit urmatorul „11”: Rohetki – Leuciuc, Nicolau, Ungureanu, Halip – Cojenel, Onciu, Celpan, Apetri – Iordache, Dicher. Cu prilejul acestui joc la Cetatea au evoluat în premiera si cei doi jucatori cariocas, Dimas Braz Rimi si Tomas Domizete, ultimul marcând si primul sau gol pentru gruparea suceveana.