Fotbal. Liga a V-a – Releul Mihoveni – Viitorul Adancata si Inter Capu Campului – Victoria Paltinoasa, derbiurile etapei a V-a

Duminica, 16 septembrie, vor avea loc partidele din cadrul etapei a IV-a. Cel mai interesant joc din Seria I se va desfasura la Mihoveni, între Releul din localitate si Viitorul Adâncata, doua dintre echipele care în sezonul trecut au participat la barajul de promovare în Liga a IV-a. În Seria a II-a, capul de afis al etapei este meciul dintre Inter Capu Câmpului si Victoria Paltinoasa, formatii care si în acest an, ca si în campionatul precedent, se afla în prim-planul competitiei. Iata programul complet al etapei în cele doua serii:

Seria I

CS Scoala de fotbal Radauti – Flacara Vicovu de Jos
Arbitri: D. Ursache – A. Ursache, M. Lazurca – Siret
Observator: Ovidiu Caldarus – Suceava

Locomotiva Dornesti – Polul Nord Falcau
Arbitri: C. Costan – Em. Radasanu, L. Tanasa – Suceava
Observator: Viorel Ciofu – Falticeni

Recolta Fântânele – Stiinta Mitoc
Arbitri: Cr. Cearcovschi – C. Cucos, V. Vranau – Suceava
Observator: Petru Murarita  – Suceava

Constructorul Darmanesti – Nord Bucovina Fratautii Noi
Arbitri: I. Moldovan – I. Copp, L. Nataras – Siret
Observator: Olef Steiciuc – Falticeni

Unirea Horodnic – Progresul Fratautii Vechi
Arbitri: V. Amariei – V. Blanaru, I. Gogonel – Falticeni
Observator: Vasile Iavorenciuc – Suceava

Releul Mihoveni – Viitorul Adâncata
Arbitri:  L. Berclea, A.Tonet – Siret/Radauti
Observator: Benone Mihaila – Falticeni
(arbitrul de centru va fi stabilit azi)

Bucovina Calafindesti – Avântul Volovat
Arbitri: Gh. Ignatescu – A. Filipciuc, R. Podariu – Suceava
Observator: Ion Sopon – Suceava

Locomotiva Zvoristea – FC Marginea
Arbitri: I. Mateiciuc – L. Luchian, Cr. Buhaianu – Siret
Observator: C-tin Bosânceanu – Suceava

Seria a II-a

Avântul Frasin – Vointa Liteni – Moara
Arbitri: M. Penciuc – Ad. Radasanu, D. Zara – Suceava
Observator: Mihai Haulica – Brosteni

Progresul Salcea – Steaua Dumbraveni
Arbitri: I. Avadanei – Al. Blanaru, Al. Ursul – Falticeni
Observator: Dan Pârgaru

Forestierul Frumosu – Plesul Bogdanesti
Arbitri: I. Lucaci – M. Traistar, I. Gramada – Suceava
Observator: Dumitru Sutea – Iacobeni

Inter Capu Câmpului – Victoria Paltinoasa
Arbitri: I. Ignat – A. Bilius, Cat. Tabarcea – Suceava
Observator: Gh. Stefanovici – Suceava

Moldova Draguseni – CSM Raraul II
Arbitri: Gh. Iriciuc – A. Itco, I. Tâmpescu – Suceava
Observator: Ion Chilariu – Suceava

Somuzul Preutesti – Victoria Solca
Arbitri: Cr. Paduraru – D. Iacoban, Al. Libenciuc – Suceava
Observator: Anton Buruiana – Falticeni

FC Pojorâta – Vointa Stroiesti
Arbitri: A. Ailenei – Vl. Parfene, C. Ionita – Falticeni
Observator: Bogdan Agafita – Dolhasca

Bradul Vama – Bistrita Brosteni
Arbitri: V. Tacu – Al. Moruz, S. Nemesneciuc – Suceava
Observator: T. Miron – Gura Humorului