Fotbal. Liga a V-a – Derbiul etapei este la Frasin

Duminica, 23 septembrie se vor disputa meciurile etapei a V-a dupa urmatorul program:

În Seria I:

Scoala de fotbal Radauti – Locomotiva Zvoristea (ora 15.00)
Arbitri: I. Avadanei – N. Negrea, Vl. Blanaru – Falticeni
Observator: M. Leonte – Dolhasca

Flacara Vicovu de Jos – Locomotiva Dornesti
Arbitri: Cr. Paduraru – A. Ilisai, D. Iacoban – Suceava
Observator: O. Onciul – Radauti

Polul Nord Falcau – Recolta Fântânele
Arbitri: B. Cont – L. Chilariu, R. Podariu – Suceava
Observator: I. Sopon – Suceava

Stiinta Mitoc – Costructorul Darmanesti
Arbitri: M. Hopulele – D. Cojocaru, B. Hopulele – Gura Humorului
Observator: D. Blanaru – Falticeni

Nord Bucovina Fratautii Noi – Unirea Horodnic
Arbitri: L. Hreamata – Al. Blanaru, Vl. Parfene – Falticeni
Observator: I. Ion – Radauti

Progresul Fratautii Vechi – Releul Mihoveni
Arbitri: I. Moldovan – Al. Ursache, I. Ihnatiuc – Siret
Observator: D. Catargiu – Suceava

Viitorul Adâncata – Bucovina Calafindesti
Arbitri: M. Luchian – L. Nataras, G. Mendela – Siret
Observator: I. Filipciuc – Suceava

Avântul Volovat – FC Marginea
Arbitri: M. Irimie – St. Boariu, A. Libenciuc – Suceava
Observator: St. Martinescu – Radauti

Clasament

1.    Releul Mihoveni                   4    4    0    0    16-8    12p
2.    Flacara Vicovu de Jos          4    3    0    1    28-16    9
3.    Locomotiva Dornesti           4    3    0    1    16-7    9
4.    Avântul Volovat                  4    3    0    1    13-4    9
5.    Stiinta Mitoc                        4    3    0    1     20-14    9
6.    Locomotiva Zvoristea          4    3    0     1    12-7    9
7.    Bucovina Fratautii Noi          4    3    0    1    11-12    9
8.    Viitorul Adâncata                 4    2    1    1    14-10    7
9.    Unirea Horodnic                  4    2    1    1     13-13    7
10.    Recolta Fântânele             4    2    0    2    15-11    6
11.    Progresul Fratauti Vechi    4    1    0    3    13-9    3
12.    Polul Nord Falcau               4    1     0    3    8-9    3
13.    FC Marginea                      4    1    0    3    6-15    3
14.    Bucovina Calafindesti         4    0    0    4    5-15    0
15.    Construct. Darmanesti       4    0    0    4    6-21    0
16.    Scoala de fotbal Radauti    4    0    0    4    2-28    0

În Seria a II-a:

Avântul Frasin – Bradul Vama
Arbitri: S. Pintea – C. Ionita, V. Precup – Falticeni
Observator: O. Caldarus – Suceava

Vointa Liteni Moara – Progresul Salcea
Arbitri: I. Lucaci – I. Gramada, VL. Tanasa – Suceava
Observator: D. Ciuntu – Suceava

Steaua Dumbraveni – Forestierul Frumosu
Arbitri: I. Ignat – C. Tabarcea, S. Moldovan – Suceava
Observator: V. Bejenaru – Siret

Plesul Bogdanesti – Inter Capu Câmpului
Arbitri: Cr. Cearcovschi –I. Tâmpescu, C. Popovici – Suceava
Observator: B. Agafita – Dolhasca

Victoria Paltinoasa – Moldova Draguseni
Arbitri: D. Prodan – S. Bodnar, V. Nemes – Gura Humorului-V. Dornei
Observator: B. Mihaila – Falticeni

CSM Raraul II – Somuzul Preutesti
Arbitri: M. Penciuc – D. Zara, Cr. Duceag – Suceava
Observator: V. Baitan – Suceava

Victoria Solca – FC Pojorâta
Arbitri: V. Tacu – V. Vraman, S. Nemesneciuc –    Suceava
Observator: V. Ciofu – Falticeni

Vointa Stroiesti – Bistrita Brosteni
Arbitri: St. Zaharie –G. Zubas, A. Tonet – Radauti
Observator: O. Steiciuc – Falticeni

Clasament

1.    Avântul Frasin                4    3    1    0    21-6    10p
2.    Bradul Vama                   4    3    1    0    15-5    10
3.    Vointa Stroiesti               4    3    0    1    16-5    9
4.    Plesul Bogdanesti           4    3    0    1    12-7    9
5.    Inter Capu Câmpului      4    2    1    1    10-4     7
6.    Victoria Paltinoasa          4    2    1    1    9-4      7
7.    Moldova Draguseni         4    2    0    2    9-8       6
8.    Bistrita Broseni               4    2    0    2    7-6       6
10.    Victoria Solca                4    2    0    2    11-12    6
11.    Somuzul Preutesti        4    2    0    2    8-9       6
11.    Steaua Dumbraveni     4    1    2    1    9-6        5
12.    Raraul II                      4    1    2    1    6-8         5
13.    FC Pojorâta                 4    1    0     3    3-16     3
14.    Progresul Salcea         4    0    1    3    5-10      1
15.    Forestierul Frumosu    4    0    1    3    4-16       1
16.    Vointa Liteni-Moara     4    0    0    4    5-27      0