Fotbal, Liga a IV-a – Etapa linistita

Duminica, 7 octombrie, se vor juca meciurile etapei a IX-a din Liga a IV-a. Liderul, Cetatea II Suceava Arbore, poate profita de faptul ca partida din deplasare cu Florconstruct Patrauti se va desfasura la Todiresti, întrucât echipa gazda are terenul suspendat o etapa, prilej pentru formatia?satelit a Sucevei sa-si consolideze prima pozitie. Iata programul complet al etapei:

Bucovina Badeuti – CSO Viitorul Liteni

Arbitri: Ad. Radasanu – D. Duduta, l. Gramada – Suceava

Observator: V. Baitan – Suceava

Juventus II Falticeni – Minerul Iacobeni Ciocanesti

Arbitri: I. Ignat – Ad. Ghiuta, C. Popovici – Suceava

Observator: Gh. Stefanovici – Suceava

Foresta Moldovita – Rapid CFR Suceava

Arbitri: S. Pintea – Cat. Cucos, L. Chilariu – Falticeni/Suceava

Observator: P. Murarita – Suceava

CS Gura Humorului – Unirea Boroaia

Arbitri: V. Tacu – Fl. Nechifor, V. Vranau – Suceava

Observator: M. Onciul – Suceava

Florconstruct Patrauti – Cetatea II Suceava Arbore (se joaca la Todiresti)

Arbitri: V. Amariei – St. Zahrie, Ad. Grecu – Falticeni/Radauti

Observator: I. Ion  – Radauti

Bradul Putna – Flacara Rosie Udesti

Arbitri: Vl. Ciobanu – L. Hreamata, V. Parfenie – Suceava/Falticeni

Observator: St. Martinescu – Radauti

CSM Bucovina Radauti – Zimbrul Siret

Arbitri: M. Penciuc – D. Turza, I. Mîndrescu – Suceava

Observator: N. Pintea – Falticeni

CSM Dorna Vatra Dornei – Avîntul Todiresti

Arbitri: I. Moldovan – Ad. Popa, S. Moldovan – Siret/Suceava

Observator: V. Bejenar – Siret

 

Clasament

 

1.       Cetatea II Sv-Arbore 8        7        0        1        24-8   21p

2.       CS Gura Humorului               8        6        0        2        20-5   18p

3.       Dorna Vatra Dornei              8        6        0        2        27-13  18p

4.       Rapid CFR Suceava             8        6        0        2        23-11  18p

5.       Juventus II Falticeni            8        5        2        1        17-4   17p

6.       CSM Bucovina Badeuti         8        4        0        4        8-13   12p

7.       CSM Bucovina Radauti         8        4        0        4        12-18  12p

8.       Florconstruct Patrauti         8        3        2        4        17-13  11p

9.       Bradul Putna                      8        3        2        4        13-12  11p

10.     Unirea Boroaia                    8        3        2        4        17-19  11p

11.     Minerul Iac. Ciocanesti         8        3        1        4      14-23    10p

12.     Zimbrul Siret                       8        3        0        5        22-18  9p

13.     Foresta Moldovita                8        2        2        4        6-9     8p

14.     Flacara Rosie Udesti             8        2        0        6        8-26   6p

15.     Avântul Todiresti                 8        1        1        6        16-21  4p  

16.     CSO Viitorul Liteni                8        0        0        8        4-29   0p