Handbal. Liga Campionilor » HCM Constanta – THW Kiel 25-29

Joi seara, campioana României, HCM Constanta, a cedat nemtilor de la THW Kiel al treilea meci disputat în grupa G a  Ligii Campionilor, la scorul de 25-29. Si aceasta în conditiile în care adversarii constantenilor au jucat slab în repriza a doua. Cu foarte multi jucatori indisponibili din cauza accidentarilor, germanii au  jucat însa bine în primele 30 de minute, la pauza scorul fiind net în favoarea lor (14-21). În partea a doua a meciului, constantenii n-au reusit sa recupereze handicapul de 7 goluri, desi s-au straduit.

Pentru HCM, cele mai multe goluri au fost înscrise de Muresan 5 goluri, Saulescu 4, Hejtmanek si Toma câte 4. Pentru campioana Germaniei, Szilagyi – cu 11 reusite, si Lundstrom – cu 6 au fost cei mai importanti marcatori.