Fotbal, Liga a IV-a » Liderul Cetatea II intalneste „lanterna” Viitorul Liteni

Liderul Cetatea II întâlneste „lanterna” Viitorul Liteni

Duminica, 4 noiembrie 2007, se vor disputa meciurile etapei a XIII-a din Liga a IV-a. Zile grele pentru câteva echipe care vor întâlni, pe propriul teren, fruntasele clasamentului: Bucovina Badeuti – Rapid CFR Suceava, Florconstruct Patrauti – CSM Dorna Vatra Dornei sau CSO Viitorul Luteni – FC Cetatea II Suceava. Meciuri grele si pentru Avântul Todiresti care va evolua la Gura Humorului sau Foresta Moldovita, care joaca acasa cu Zimbrul Siret.

Iata programul complet al etapei:
Bucovina Badeuti – Rapid CFR Suceava
Arbitri: I. Moldovan – M. Luchian, V. Ihnatiuc – Siret
Observator: V. Bejenaru – Siret
(meciul se joaca la Fratautii Vechi)

Minerul Iacobeni Ciocanesti – Unirea Boroaia
Arbitri: Ad. Radasanu – Al. Moruz, L. Nimigean – Suceava
Observator: Gh. Stefanovici – Suceava
(meciul se joaca la Ciocanesti)

CSO Viitorul Liteni – FC Cetatea II Suceava Arbore
Arbitri: I. Marciuc (Suceava) – St. Zaharie, Ad. Grecu (Radauti)
Observator: Ov. Caldarus – Suceava

CS Juventus II Falticeni – Flacara Rosie Udesti
Arbitri: Gh. Ignatescu – Cr. Iavni, L. Chilariu – Suceava
Obsrevator: V. Baitan – Suceava

Foresta Moldovita – Zimbrul Siret
Arbitri: Cr. Paduraru – Th. Morosan, Ad. Ghiuta – Suceava
Observator: P. Murarita – Suceava

CS Gura Humorului – Avântul Todiresti
Arbitri: I. Ignat – Em. Radasanu, P. Mândrescu – Suceava
Observator: D-tru Antoniu – Suceava

Florconstruct Patrauti – CSM Dorna Vatra Dornei
Arbitri: C. Ariciuc – A. Itco, Al. Filipciuc – Suceava
Observator: St. Martinescu – Radauti

Bradul Putna – CSM Bucovina Radauti
Arbitri: V. Amariei – A. Blanaru, C. Ionita – Falticeni
Observator: N. Pintea – Falticeni

Înaintea acestei runde clasamentul Ligii a IV-a se prezinta astfel:

1.    Cetatea II Suceava Arbore    12    11    0    1    38-12    33p
2.    Dorna Vatra Dornei         12    10    0    2    48-15    30
3.    Rapid CFR Suceava          12    10    0    2    42-11    30
4.    CS Gura Humorului           12    9    0    3    36-9    27
5.    Juventus II Falticeni          12    7    2    3    25-16    23
6.    Bucovina Radauti              12    7    0    5    21-25    21
7.    Bucovina Badeuti               12    6    0    6    18-20    18
8.    Florconstruct Patrauti        12    5    2    5    33-22    17
9.    Bradul Putna                      12    5    2    5    24-18    17
10.    Unirea Boroaia                 12    5    2    5    27-25    17
11.    Minerul Iacobeni Ciocanesti    12    4    1    7    24-37    13
12.    Zimbrul Siret                     12    4    0    8    24-34    12
13.    Foresta Moldovita            12    3    2    7    9-20    11
14.    Avântul Todiresti             12    2    1    9    16-43    7
15.    Flacara Rosie Udesti        12    2    0    10    12-46    6
16.    CSO Viitorul Liteni           12    0    0    12    5-49    0