Fotbal, Liga a IV-a : Rapid CFR Suceava, noul lider

Dupa ce sâmbata Rapid CFR Suceava a învins liderul Cetatea II cu scorul de 2-0, ieri au avut loc si celelalte meciuri din cadrul etapei a XV-a, ultima a turului editiei de campionat 2007-2008. Iata rezultatele:

Bucovina Badeuti – Unirea Boroaia                              2 – 0
Rapid CFR Suceava – Cetatea II                                 2 – 0

Minerul Iacobeni Ciocanesti – Flacara Rosie Udesti          3 – 1

Viitorul Liteni – Zimbrul Siret                                       0 – 5

Juventus II Falticeni – Avântul Todiresti                        6 – 0

Foresta Moldovita – Dorna Vatra Dornei                         0 – 3

CS Gura Humorului – Bucovina Radauti                           4 – 0

Florconstruct Patrauti – Bradul Putna                            2 – 0

Clasament

1.       Rapid CFR Suceava             15      13      0        2        48-12  39p

2.       Cetatea II Suceava Arbore   15      13      0        2        49-14  39p

3.       Dorna Vatra Dornei              15      12      1        2        55-17  37p

4.       CS Gura Humorului               15      11      0        4        46-12  33p

5.       Juventus II Falticeni            15      9        2        4        33-17  29p

6.       Bucovina Radauti                15      8        0        7        22-32  24p

7.       Bradul Putna                      15      7        2        6        30-21  23p

8.       Florconstruct Patrauti         15      6        3        6        36-24  21p

9.       Bucovina Badeuti                15      7        0        8        22-26  21p

10.     Unirea Boroaia                    15      6        2        7        29-29  20p

11.     Zimbrul Siret                      15      6        0        9        30-36  18p

12.     Minerul Iacobeni Ciocanesti  15      5        1        9        28-49  16p

13.     Foresta Moldovita               15      4        2        9        11-25  14p

14.     Avântul Todiresti                15      3        1        11      18-54  10p

15.     Flacara Rosie Udesti            15      3        0        12      18-53  9p

16.     CSO Viitorul Liteni               15      0        0        15      7-61   0p