Handbal, Liga Nationala : Clasament

Etapa a XIII-a (ultima a turului)

CS Universitatea Suceava – HCM Constanta         28-30  (15-16)        

Dinamo Baumit Bucuresti – UCM Resita                 37-34  (20-11)

Poli Izometal Timisoara – Romvag Caracal             32-28  (15-14)

Steaua MFA Bucuresti – Stiinta Bacau                 33-22  (16-14)        

HC Minaur Baia Mare – HC Odorhei                       28-22  (14-13)        

Pandurii Tg. Jiu – CSM D&C Oradea                      25-18  (13-9)

CSM Medgidia – Uztel Ploiesti                             38-28  (18-12)

 

 

Clasamentul turului

 

1        Steaua MFA             13      11      1        1        422-356        23p

2        UCM Resita               13      9        0        4        426-387        18p

3        Stiinta Bacau            13      8        2        3        391-374        18p

4        HCM Constanta          13      7        3        3        357-331        17p

5        HC Odorhei               13      7        2        4        360-357        16p

6          Univ. Suceava          13        6          3          4          374-347         15p

7        Dinamo Baumit          13      7        0        6        367-360        14p

8        Minaur Baia Mare      13      6        2        5        366-361        14p

9        CSM Medgidia           13      6        1        6        364-368        13p

10      CSM D&C Oradea       13      4        2        7        358-375        10p

11      Poli Timisoara            13      5        0        8        324-329        10p

12      Pandurii Tg. Jiu         13      5        0        8        333-353        10p

13      Uztel Ploiesti            13      2        0        11      316-378        4p

14      Romvag Caracal        13      0        0        13      307-389        0p

 

Etapa a XIV-a (3 februarie 2008)

 

HCM Constanta – Uztel Ploiesti                

CSM Medgidia – CSM D&C Oradea            

Energia Lignitul Pandurii Tg. Jiu – HC Odorhei                 

HC Minaur Baia Mare – Stiinta Bacau                  

Steaua MFA Bucuresti – Romvag Caracal             

Poli Izometal Timisoara – UCM Resita                  

Dinamo Baumit Bucuresti – CS Universitatea Suceava