Intră acum și în grupul de
Duminica, 9 martie, s-au disputat partidele etapei a XVII-a din cadrul Campionatului Ligii a V-a. În prima serie, Locomotiva Dornesti a profitat de semiesecul celor de la Releul Mihoveni si a urcat pe prima pozitie în clasament, ajutata si de victoria la „masa verde” pe care a înregistrat-o la Fratautii Noi. Surpriza rundei s-a produs însa la Pojorâta, acolo unde formatia locala a trecut cu scorul de 4-1 de ocupanta locului secund în Seria a II-a, Bradul Vama. Iata rezultatele complete si clasamentul:
Seria I
Polul Nord Falcau – Flacara Vicovu de Jos 2 – 2
Stiinta Mitoc – Scoala de Fotbal Radauti 7 – 3
Nord Bucovina Fratautii Noi – Locomotiva Dornesti 0 – 3
Progresul Fratautii Vechi – Recolta Fântânele 6 – 1
Viitorul Adâncata – Constructorul Darmanesti 5 – 1
Avântul Volovat – Unirea Horodnic 1 – 2
FC Marginea – Releul Mihoveni 2 – 2
Bucovina Calafindesti – Locomotiva Zvoristea 5 – 1
Clasament
1. Locomotiva Dornesti 17 14 1 2 84-30 43p
2. Releul Mihoveni 17 13 3 1 75-31 42p
3. Viitorul Adâncata 17 10 2 5 60-48 32p
4. Stiinta Mitoc 17 10 2 5 57-46 32p
5. Progresul Fratautii Vechi 17 9 2 6 48-24 29p
6. Avântul Volovat 17 9 2 6 48-29 29p
7. Flacara Vicovu de Jos 17 8 3 6 71-59 27p
8. Locomotiva Zvoristea 17 8 1 8 47-25 25p
9. Nord Bucovina Fratautii Noi 17 8 1 8 32-47 25p
10. FC Marginea 17 7 2 8 56-45 23p
11. Unirea Horodnic 17 7 2 8 43-41 23p
12. Recolta Fântânele 17 7 2 8 54-58 23p
13. Polul Nord Falcau 17 6 2 9 44-44 20p
14. Bucovina Calafindesti 17 3 1 13 41-62 10p
15. Constructorul Darmanesti 17 3 0 15 35-73 9p
16. Scoala de Fotbal Radauti 17 1 0 16 21-143 3p
Seria a II-a
Victoria Paltinoasa – Progresul Salcea 4 – 3
Raraul II C-lung Moldovenesc – Forestierul Frumosu 1 – 1
Vointa Stroiesti – Moldova Draguseni 4 – 2
Bistrita Brosteni – Somuzul Preutesti 3 – 3
FC Pojorâta – Bradul Vama 4 – 1
Steaua Dumbraveni, Avântul Frasin si Inter Capu Câmpului au stat.
Clasament
1. Avântul Frasin 13 11 2 0 47-9 35p
2. Bradul Vama 14 9 3 2 44-16 30p
3. Inter Capu Câmpului 13 7 4 2 39-19 25p
4. Somuzul Preutesti 14 6 3 5 30-32 21p
5. Victoria Paltinoasa 14 6 3 5 24-27 21p
6. Vointa Stroiesti 14 6 2 6 32-30 20p
7. Steaua Dumbraveni 13 5 3 5 32-23 18p
8. Moldova Draguseni 14 5 2 7 23-33 17p
9. Bistrita Brosteni 14 5 1 8 26-29 16p
10. CSM Raraul II 14 3 4 7 25-28 13p
11. FC Pojorâta 14 3 2 9 20-37 11p
12. Progresul Salcea 14 2 4 8 25-44 10p
13. Forestierul Frumosu 13 2 4 7 20-60 10p
14. Eusadi Negostina 0 0 0 0 0-0 0p
Eusadi Negostina va participa în returul campionatului si va porni de la 0 puncte.
Intră acum și în grupul de