Fotbal, Liga a IV-a : Podium neschimbat in campionatul judetean de juniori

Campionatul de Juniori a Ligii a IV-a a programat la finele saptamânii trecute jocurile etapei a XVIII-a. La fluierul final a celor opt întâlniri a consemnat urmatoarele rezultate:

 

Bucovina Badeuti – CS Gura Humorului                 0 – 9

Foresta Moldovita – Florconstruct Patrauti           1 – 1

Juventus II Falticeni – Bradul Putna                       4 – 2

Viitorul Liteni – Bucovina Radauti                            7 – 2

Minerul Iacobeni Ciocanesti – Dorna Vatra Dornei   2 – 4

Rapid CFR Suceava – Avântul Todiresti                    5 – 1

Unirea Boroaia – Zimbrul Siret                                   7 – 1

Cetatea II Suceava Arbore – Flacara Rosie Udesti      7 – 3

 

Clasament:

1.       CS Gura Humorului              18      17      1        0        62-7   52p

2.       Juventus II Falticeni            18      15      1        2        85-16  46p

3.       Rapid CFR Suceava             18      15      1        2        69-19  46p

4.       Cetatea II Suceava-Arbore  18      11      4        3        57-33  37p

5.       Unirea Boroaia                    18      11      1        6        65-38  34p

6.       Bradul Putna                      18      11      1        6        56-31  34p

7.       Flacara Rosie Udesti            18      9        3        6        55-45  30p

8.       Dorna Vatra Dornei             18      8        4        6        55-30  28p

9.       Zimbrul Siret                      18      7        2        9        39-51  23p

10.     Avântul Todiresti                          18      7        1        10      43-45  22p

11.     Florconstruct Patrauti                   18      6        2        10      38-67  20p

12.     Bucovina Badeuti                         18      5        0        13      20-86  15p

13.     Bucovina Radauti                         18      3        1        14      26-69  10p

14.     Foresta Moldovita                         18      3        1        14      13-64  10p

15.     Viitorul Liteni                     18      2        1        15                  23-64  7p

16.     Minerul Iacobeni-Ciocanesti  18      2        0        16                 18-80  6p