FOTBAL : Turneul liceelor 2008

Sâmbata, 22 martie, vor avea loc primele meciuri în cadrul „Turneului Liceelor la Fotbal”, editia 2008. Este un turneu foarte puternic, cu participarea unor echipe valoroase din judet, turneu aflat în organizarea Facultatii de Educatie Fizica din cadrul Universitatii „Stefan cel Mare” Suceava, ocazie cu care vor putea intra în vederile specialistilor eventualele „talente”. Meciurile se vor disputa pe terenul de la Institut (la Balon), pe suprafata sintetica, iar echipele sunt alcatuite din 7 jucatori de câmp si un portar.

Iata care este componenta celor 3 grupe:

Grupa I

1. LPS Suceava

2. CN „Mihai Eminescu” Suceava

3. Liceul „Dragos Voda” Câmpulung Moldovenesc

4. CN „Stefan cel Mare” Suceava

Grupa a II-a

1. CSS „Nicu Gane” Falticeni

2. Liceul„Philadelphia”

3. Liceul Nr. 2

4. Liceul Nr. 4

Grupa a III-a

1. Liceul Nr. 1

2. Colegiul Militar „Stefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

3. CN „Petru Rares”

4. Liceul Economic

Programul jocurilor este urmatorul:

Sâmbata, 22 martie

      ora 9 Grupa I  LPS – CN „Mihai Eminescu”

      ora 10 Grupa a II-a  CSS „Nicu Gane” – Liceul Philadelphia

      ora 11 Grupa a III-a CN „Petru Rares” – Liceul Economic

      ora 12 Grupa I  CN „Stefan cel Mare” – Liceul „Dragos Voda”

      ora 13 Grupa a II-a  Liceul Nr. 2 – Liceul Nr. 4

      ora 14 Grupa a III-a Liceul Nr. 1 – Colegiul Militar

Sâmbata 29 martie

      ora 9 Grupa I  LPS – CN „Stefan cel Mare”

      ora 10 Grupa a II-a  CSS „Nicu Gane” – Liceul Nr. 4

      ora 11 Grupa a III-a Liceul Nr. 1 – Liceul Economic

      ora 12 Grupa I  Liceul „Philadelphia” – Liceul Nr. 2

      ora 13 Grupa a II-a  CN „Mihai Eminescu”  – Liceul „Dragos Voda”

      ora 14 Grupa a III-a Colegiul Militar – CN „Petru Rares”

Sâmbata 5 aprilie

      ora 9 Grupa I  Liceul „Philadelphia” – Liceul Nr. 4

      ora 10 Grupa a II-a  CSS „Nicu Gane” – Liceul Nr. 2

      ora 11 Grupa a III-a Liceul Nr. 1 – CN „Petru Rares”

      ora 12 Grupa I  CN „Mihai Eminescu”  – CN „Stefan cel Mare”

      ora 13 Grupa a II-a  LPS – „Liceul „Dragos Voda”

      ora 14 Grupa a III-a Colegiul Militar – Liceul Economic