Fotbal, Liga a V-a : Etapa lejera pentru lideri

Duminica, 6 aprilie, se vor disputa partidele etapei a XXI-a din cadrul campionatului Ligii a V-a. Runda aduce adversari facili pentru liderii celor doua serii, Locomotiva Dornesti si Avântul Frasin. Iata programul complet al meciurilor:

 

Seria I

CS „Scoala de Fotbal” Radauti – Locomotiva Dornesti

Arbitri: A. Ailenei – I. Gogonel, Vl. Blanaru (Falticeni)

Observator: A. Buruiana (Falticeni)

Flacara Vicovu de Jos – Recolta Fântânele

Arbitri: Al. Moruz – S. Moldovan, I. Lupastean (Suceava)

Observator: D. Ciuntu (Suceava)

Polul Nord Falcau – Constructorul Darmanesti

Arbitri: A. Grecu – G. Zubas, A. Tonet (Radauti)

Observator: O. Onciul (Radauti)

Stiinta Mitoc – Unirea Horodnic

Arbitri: D. Ursache – I. Ihnatiuc, C. Buhaianu (Siret)

Observator: I. Sopon (Suceava)

Bucovina Costisa – Releul Mihoveni

Arbitri: I. Lucaci – A. Ghiuta, D. Zamfirescu (Suceava)

Observator: I. Armeanca (Suceava)

Progresul Fratautii Vechi – Bucovina Calafindesti

Arbitri: A. Popa – A. Ursul, I. Pintea (Suceava /Falticeni)

Observator: V. Ciofu (Falticeni)

Viitorul Adâncata – FC Marginea

Arbitri: C. Cearcovschi – N. Negrea, P. Miftode (Suceava/Falticeni)

Observator: O. Steiciuc (Falticeni)

Avântul Volovat – Locomotiva Zvoristea

Arbitri: M. Irimia – D. Iacoban, M. Costiuc (Suceava)

Observator: P. Murarita (Suceava)

 

Seria a II-a

Avântul Frasin – Progresul Salcea

Arbitri: I. Mateiciuc – D. Trofin, G. Mendela (Siret)

Observator: M. Lionte (Dolhasca)

Steaua Dumbraveni – Inter Capu Câmpului

Arbitri: Gh. Ignatescu – F. Nichifor, I. Gramada (Suceava)

Observator: R. Mihalescu (Suceava)

Eusadi Negostina – Moldova Draguseni

Arbitri: Ad. Radasanu – V. Sidar, Vl. Tanasa (Suceava)

Observator: C. Cîmpan (Suceava)

Victoria Paltinoasa – Somuzul Preutesti

Arbitri: B. Cont – A. Itco, C. Popovici (Suceava)

Observator: C. Bosânceanu (Suceava)

Raraul II Câmpulung Moldovenesc – FC Pojorâta

Arbitri: M. Hopulele – D. Cojocaru, B. Hopulele (Gura Humorului)

Observator: V. Paduraru (Gura Humorului)

Vointa Stroiesti – Bradul Vama

Arbitri: I. Moldovan – L. Nataras, A. Suleap (Siret)

Observator: T. Miron (Gura Humorului)

Bistrita Brosteni si Forestierul Frumosu stau.