Intră acum și în grupul de
Un bărbat în vârstă de 40 de ani din localitatea Fântânele, ce conducea joi seară, un autoturism pe DC 68, pe raza comunei Fântânele, a pierdut controlul asupra direcției de mers, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu poarta unei locuințe.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2016/06/alcool-beat-volan-alcooltest.jpg)
Întrucât emana halenă alcoolică, conducătorul auto a fost testat de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 1,25 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, arată Poliția Județeană Suceava.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”, ce va fi soluționat procedural.
Intră acum și în grupul de