Fotbal, Liga a IV-a : Favoritele si-au respectat blazonul

Sâmbata, 26 aprilie, s-au disputat meciurile etapei a XXVI-a din Liga a IV-a. Cetatea II Suceava, Rapid CFR si CS Gura Humorului au obtinut victorii categorice si se mentin pe podium. Cu patru etape înainte de finalul campionatului, lupta pentru locul 1 se da între cele trei formatii. În etapa urmatoare, derbiul se va juca la Falticeni, unde Juventus II va întâlni pe Cetatea II Suceava – Arbore.

Iata rezultatele etapei a XXVI-a:

 

Minerul Iacobeni Ciocanesti – Bucovina Badeuti     3 – 1

Rapid CFR Suceava – Viitorul Liteni                     4 – 1

Unirea Boroaia – Juventus II Falticeni                  4 – 0

Cetatea II Suceava Arbore – Foresta Moldovita    7 – 0

Flacara Rosie Udesti – CS Gura Humorului             1 – 7

Zimbrul Siret – Florconstruct Patrauti                  1 – 1

Avântul Todiresti – Bradul Putna                        2 – 1

Dorna Vatra Dornei – Bucovina Radauti                3 – 1

 

 

Clasament

 

1.       Cetatea II Arbore               26      22      1        3         94-24 67p

2.       Rapid CFR Suceava             26      22      1        3        88-20 67p

3.       CS Gura Humorului               26      21      1        4        88-21 64p

4.       Dorna Vatra Dornei              26      15      2        9        76-44 47p

5.       Juventus II Falticeni            26      13      4        9        50-36 43p

6.       Unirea Boroaia                    26      12      4        10      58-47 40p

7.       Bucovina Radauti                26      11      0        15       34-59 33p

8.       Bucovina Badeuti                26      10      2        14      38-51 32p

9.       Bradul Putna                      26      9        4        13      42-46 31p

10.     Zimbrul Siret                      26      10      1        15       50-58 31p

11.     Minerul Iacobeni                 26      9        3        14       42-64 30p

12.     Florconstruct Patrauti         26      8        5        13       51-49 29p

13.     Foresta Moldovita               26      7        5        14       22-47 26p

14.     Avântul Todiresti                26      8        2        16       38-83 26p

15.     CS Viitorul Liteni                 26      6        2        18      24-73  20p

16.     Flacara Rosie Udesti            26      6        0        20      26-91  18p 

 

Etapa a XXVII-a (1 mai 2008):

Minerul Iacobeni – Rapid CFR Suceava

Arbitri: I. Marciuc – C-tin Doliuc, L. Gramada – Suceava

Observator: V. Baitan – Suceava;

 

Viitorul Liteni – Unirea Boroaia

Arbitri: Gh. Ignatescu – G. Zubas, Ad. Grecu – Suceava/Radauti

Observator: I. Armeanca – Suceava;

 

Juventus II Falticeni – Cetatea II Suceava

Arbitri: I. Moldovan – I. Raicu, M. Luchian – Siret

Observator: St. Martinescu – Radauti;

 

Foresta Moldovita – Flacara Rosie Udesti

Arbitri: D. Prodan – M. Hopulele, B. Hopulele – Gura Humorului

Observator: V. Paduraru – Gura Humorului;

 

CS Gura Humorului – Zimbrul Siret

Arbitri: V. Amariei – S. Bodnar, V. Nemes – Falticeni/Vatra Dornei

Observator: V. Schumacher – Falticeni;

 

Florconstruct Patrauti – Avântul Todiresti

Arbitri: Gh. Iriciuc – M. Traistar, St. Boariu – Suceava

Observator: I. Bodnar – Radauti;

 

Bradul Putna – Dorna Vatra Dornei

Arbitri: C. Costan – D. Iacoban, Ad. Ghiuta – Suceava

Observator: B. Agafita – Dolhasca;

 

Bucovina Badeuti – Bucovina Radauti

Arbitri: C. Ariciuc – Fl. Nechifor, I. Lucaci – Suceava
Observator: Gh. Stefanovici – Suceava.