Fotbal, Liga a V-a : Avantul Frasin, virtual promovata

Sâmbata trecuta, campionatul Ligii a V-a a programat meciurile etapei a XXV-a. În prima serie, cele doua pretendente la promovare, Locomotiva Dornesti si Releul Mihoveni, au obtinut victorii muncite si continua duelul de la distanta pentru locul întâi al clasamentului. În Seria a II-a, Avântul Frasin este virtual promovata în Liga a IV-a dupa succesul înregistrat pe teren propriu, scor 2-1, cu Somuzul Preutesti.

Iata rezultatele complete ale rundei:

 

Seria I

Recolta Fântânele – Constructorul Darmanesti      3 – 0*

Locomotiva Dornesti – Unirea Horodnic            4 – 2

CS „Scoala de fotbal” Radauti – Releul Mihoveni    2 – 3

Flacara Vicovu de Jos – Bucovina Calafindesti       1 – 2

Polul Nord Falcau – FC Marginea                         2 – 3

Stiinta Mitoc – Avântul Volovat                          3 – 2

Bucovina Costisa – Viitorul Adâncata                   3 – 1**

Locomotiva Zvoristea – Progresul Fratautii Vechi   4 – 4

* Oaspetii nu s-au prezentat la joc.

** Rezultatul final al jocului va fi stabilit de catre Comisia de Disciplina.

 

 

Clasament

 

1.       Locomotiva Dornesti           25      21      1        3        133-41 64p

2.       Releul Mihoveni                  25      20      3        2        143-42 63p

3.       Stiinta Mitoc                     25      15      3        7        78-64  48p

4.       Viitorul Adâncata               25      14      4        7        81-59  46p

5.       Avântul Volovat                 25      14      3        8        80-38  45p

6.       FC Marginea                      25      11      5        9        78-56  38p

7.       Progresul Fratautii Vechi      25      11      3        11      66-55  36p

8.       Recolta Fântânele               25      11      3        11      75-91  36p

9.       Unirea Horodnic                  25      10      4        11      59-53  34p

10.     Locomotiva Zvoristea           25      10      3        12      59-52  33p

11.     Flacara Vicovu de Jos          25      9        4        12      88-83  31p

12.     Polul Nord Falcau                25      7        2        16      57-67  23p

13.     Bucovina Calafindesti           25      6        3        16      59-92  21p

14.     Constructorul Darmanesti     25      6        0        19      61-88  18p

 

15.     CS„Scoala de fotbal” Radauti25      4        2        19      32-156 14p

16.     Bucovina Costisa                9        1        0        8        10-71    3p

 

Etapa viitoare (1 mai 2008)

Constructorul Darmanesti – Locomotiva Zvoristea

Unirea Horodnic – Recolta Fântânele

Releul Mihoveni – Locomotiva Dornesti

Bucovina Calafindesti – CS „Scoala de fotbal” Radauti

FC Marginea – Flacara Vicovu de Jos

Avântul Volovat – Polul Nord Falcau

Viitorul Adâncata – Stiinta Mitoc

Progresul Fratautii Vechi – Bucovina Costisa

 

Seria a II-a

Forestierul Frumosu – Inter Capu Câmpului           1 – 2

Progresul Salcea – Moldova Draguseni                 4 – 2

Avântul Frasin – Somuzul Preutesti                     2 – 1

Steaua Dumbraveni – Bistrita Brosteni                 1 – 0

Eusadi Negostina – Vointa Stroiesti                     2 – 1

Bradul Vama – CSM Raraul II                              (nedisputat)

FC Pojorâta si Victoria Paltinoasa                       au stat.

 

Clasament

 

1.       Avântul Frasin           21      18      2        1        74-16  56p

2.       Bradul Vama             19      12      3        4        59-28  39p

3.       Inter Capu Câmpului  20      11      5        4        58-27  38p

4.       Steaua Dumbraveni   21      10      5        6        49-32  35p

5.       Bistrita Brosteni        21      10      2        9        38-32  32p

6.       Vointa Stroiesti        21      9        4        8        42-39  31p

7.       Victoria Paltinoasa    21      9        5        7        35-42  30p

8.       Somuzul Preutesti     20      8        4        8        43-43  28p

9.       Moldova Draguseni    20      6        3        11      36-52  21p

10.     CSM Raraul II           20      5        5        10      30-39  20p

11.     Progresul Salcea       21      4        5        12      33-71  17p

12.     FC Pojorâta              20      4        2        14      26-51  14p

13.     Eusadi Negostina      9       4        1        4        18-21  13p

14.     Forestierul Frumosu   20      2        5        13      29-80  11p

 

Etapa viitoare (1 mai 2008)

Inter Capu Câmpului – Bradul Vama

Moldova Draguseni – Forestierul Frumosu

Somuzul Preutesti – Progresul Salcea

FC Pojorâta – Avântul Frasin

Vointa Stroiesti – Steaua Dumbraveni

CSM Raraul II – Victoria Paltinoasa

Bistrita Brosteni si Eusadi Negostina stau.