FOTBAL liga V : Duminica, 4 mai 2008, vor avea loc meciurile etapei a XXVII-a din cele doua serii ale Ligii a V-a. Iata programul si arbitrii intalnirilor:

Seria I
 

Constructorul Darmanesti – Unirea Horodnic

Arbitri: I. Mateiciuc – I. Nataras, C. Sucaliuc – Siret.

Observator: D. Ciuntu.

 

Recolta Fântânele – Releul Mihoveni

Arbitri: I. Marciuc – St. Boariu, V. Tanase – Suceava.

Observator: B. Agafitei – Suceava.

 

Locomotiva Dornesti – Bucovina Calafindesti

Arbitri: I. Raicu – A. Ursache, I. Onciuc – Siret.

Observator: I. Boiciuc – Darmanesti.

 

CS Scoala de Fotbal Radauti – FC Marginea, ora 15.00

Arbitri: B. Cont – D. Duduta, A. Bilius – Suceava.

Observator: M. Petru – Suceava.

 

Flacara Vicovu de Jos – Avântul Volovat

Arbitri: I. Moldovan – M. Lazurca, A. Suleap – Siret.

Observator: O. Onciul – Radauti.

 

Polul Nord Falcau – Viitorul Adâncata

Arbitri: A. Radasanu – A. Tonet, L. Beclea –Suceava/Radauti.

Observator: I. Bodnar – Radauti.

 

Stiinta Mitoc – Progresul Fratautii Vechi

Arbitri: Gh. Ignatescu – V. Anghelina, M. Apetri – Suceava/Falticeni.

Observator: C-tin Bosanceanu – Suceava.

 

Locomotiva Zvoristea – Bucovina Costisa (se joaca la Adâncata)

Arbitri: Cr. Cearcovschi – C. Popovici, A. Itco – Suceava.

Observator: Dan Pârgaru – Suceava.

 

Seria a II-a

 

Inter Capu Câmpului – Moldova Draguseni

Arbitri: A. Blanaru – V. Blanaru, D. Lungu – Falticeni

Observator: O. Steiciuc – Falticeni

 

Forestierul Frusmosu – Somuzul Preutesti

Arbitri: D. Prodan – S. Bodnar, V. Nemes – Gura Humorului/ Vatra Dornei

Observator: T. Miron – Gura Humorului

 

Progresul Salcea – FC Pojorâta

Arbitri: Gh. Iriciuc – L. Nimigean, A. Hrisca – Suceava

Observator: D. Antoniu – Suceava

 

Avântul Frasin – Bistrita Brosteni

Arbitri: T. Morosan – V. Sidor, I. Lupastean – Suceava

Observator: V. Paduraru – Gura Humorului

 

Vointa Stroiesti – sta.

 

Eusadi Negostina – CSM Raraul II

Arbitri: Fl. Onesim – A. Ursul, P. Miftode – Falticeni

Observator: N. Pintea – Falticeni

 

Bradul Vama – Victoria Paltinoasa

Arbitri: G. Boariu – V. Parfene, A. Pista – Falticeni

Observator: M. Leonte – Falticeni