Fotbal, Liga V : Schimbare de lider in prima serie

Releul Mihoveni si Locomotiva Dornesti au facut rocada în fruntea clasamentului în urma etapei a XXV-a din Liga a V-a. Echipa din Mihoveni are în acest moment un avans de doua puncte gratie victoriei obtinute în meciul direct din runda intermediara de joi, când s-a impus pe teren propriu cu scorul de 4-1.

În Seria a II-a, Avântul Frasin si-a continuat marsul spre promovare cu un succes repurtat pe terenul celor FC Pojorâta, în timp ce derbiul pentru pozitia secunda dintre Inter Capu Câmpului si Bradul Vama s-a încheiat nedecis, scor 2-2.

Iata rezultatele complete ale ultimei etape:

 

Seria I

Constructorul Darmanesti – Locomotiva Zvoristea           6 – 3

Unirea Horodnic – Recolta Fântânele                            1 – 2  

Releul Mihoveni – Locomotiva Dornesti                          4 – 1

Bucovina Calafindesti – „Scoala de fotbal” Radauti          3 – 1

FC Marginea – Flacara Vicovu de Jos                            8 – 0

Avântul Volovat – Polul Nord Falcau                             8 – 1

Viitorul Adâncata – Stiinta Mitoc                                 5 – 0

Progresul Fratautii Vechi – Bucovina Costisa                  4 – 0

 

Clasament

1.       Releul Mihoveni                            26      21      3        2        147-43          66p

2.       Locomotiva Dornesti                     26      21      1        4        134-45          64p

3.       Viitorul Adâncata                          26      15      4        7        86-59           49p

4.       Avântul Volovat                           26      15      3        8        88-39            48p

5.       Stiinta Mitoc                               26      15      3        8        78-69            48p

6.       FC Marginea                                26      12      5        9        86-56            41p

7.       Progresul Fratautii Vechi                26      12      3        11      70-55            39p

8.       Recolta Fântânele                        26      12      3        11      77-92             39p

9.       Unirea Horodnic                           26      10      4        12      60-55             34p

10.     Locomotiva Zvoristea                    26      10      3        13      62-58             33p

11.     Flacara Vicovu de Jos                    26      9        4        13      88-91            31p

12.     Bucovina Calafindesti                     26      7        3        16      62-93            24p

13.     Polul Nord Falcau                          26      7        2        17      58-75            23p

14.     Constructorul Darmanesti               26      7        0        19      67-91            21p

15.     CS „Scoala de fotbal” Radauti         26      4        2        20      33-159          14p

16.     Bucovina Costisa                          10      0        0        10      7-77               0p

 

Etapa viitoare (4 mai)

 

Constructorul Darmanesti – Unirea Horodnic

Arbitri: I. Mateiciuc – I. Nataras, C. Sucaliuc – Siret.

Observator: D. Ciuntu.

 

Recolta Fântânele – Releul Mihoveni

Arbitri: I. Marciuc – St. Boariu, V. Tanase – Suceava.

Observator: B. Agafitei – Suceava.

 

Locomotiva Dornesti – Bucovina Calafindesti

Arbitri: I. Raicu – A. Ursache, I. Onciuc – Siret.

Observator: I. Boiciuc – Darmanesti.

 

CS Scoala de Fotbal Radauti – FC Marginea, ora 15.00

Arbitri: B. Cont – D. Duduta, A. Bilius – Suceava.

Observator: M. Petru – Suceava.

 

Flacara Vicovu de Jos – Avântul Volovat

Arbitri: I. Moldovan – M. Lazurca, A. Suleap – Siret.

Observator: O. Onciul – Radauti.

 

Polul Nord Falcau – Viitorul Adâncata

Arbitri: A. Radasanu – A. Tonet, L. Beclea –Suceava/Radauti.

Observator: I. Bodnar – Radauti.

 

Stiinta Mitoc – Progresul Fratautii Vechi

Arbitri: Gh. Ignatescu – V. Anghelina, M. Apetri – Suceava/Falticeni.

Observator: C-tin Bosanceanu – Suceava.

 

Locomotiva Zvoristea – Bucovina Costisa (se joaca la Adâncata)

Arbitri: Cr. Cearcovschi – C. Popovici, A. Itco – Suceava.

Observator: Dan Pârgaru – Suceava.

 

Seria a II-a

Inter Capu Câmpului – Bradul Vama            2 – 2

Moldova Draguseni – Forestierul Frumosu    3 – 0*

Somuzul Preutesti – Progresul Salcea         5 – 0  

FC Pojorâta – Avântul Frasin                    1 – 4  

Vointa Stroiesti – Steaua Dumbraveni        4 – 3  

CSM Raraul II – Victoria Paltinoasa            2 – 1

Bistrita Brosteni si Eusadi Negostina au stat.

* oaspetii nu s-au prezentat la joc.

 

Clasament

1.       Avântul Frasin          22      19      2        1        78-17  59p

2.       Bradul Vama             21      13      4        4        64-30  43p

3.       Inter Capu Câmpului  21      11      6        4        60-29  39p

4.       Steaua Dumbraveni   22      10      5        7        52-36  35p

5.       Vointa Stroiesti        22      10      4        8        46-42  34p

6.       Bistrita Brosteni        21      10      2        9        38-32  32p

7.       Somuzul Preutesti     21      9        4        8        48-43  31p

8.       Victoria Paltinoasa    22      8        6        8        36-44  30p

9.       Moldova Draguseni    21      7        3        11      39-52  24p

10.     CSM Raraul II           22      6        5        11      32-43  23p

11.     Progresul Salcea       22      4        5        13      33-76  17p

12.     FC Pojorâta              21      4        2        15      27-55  14p

13.     Eusadi Negostina      9       4        1        4        18-21  13p

14.     Forestierul Frumosu   21      2        5        14      29-83  11p

 

Etapa viitoare (4 mai)

 

Inter Capu Câmpului – Moldova Draguseni

Arbitri: A. Blanaru – V. Blanaru, D. Lungu – Falticeni

Observator: O. Steiciuc – Falticeni

 

Forestierul Frumosu – Somuzul Preutesti

Arbitri: D. Prodan – S. Bodnar, V. Nemes – Gura Humorului/ Vatra Dornei

Observator: T. Miron – Gura Humorului

 

Progresul Salcea – FC Pojorâta

Arbitri: Gh. Iriciuc – L. Nimigean, A. Hrisca – Suceava

Observator: D. Antoniu – Suceava

 

Avântul Frasin – Bistrita Brosteni

Arbitri: T. Morosan – V. Sidor, I. Lupastean – Suceava

Observator: V. Paduraru – Gura Humorului

 

Eusadi Negostina – CSM Raraul II

Arbitri: Fl. Onesim – A. Ursul, P. Miftode – Falticeni

Observator: N. Pintea – Falticeni

 

Bradul Vama – Victoria Paltinoasa

Arbitri: G. Boariu – V. Parfene, A. Pista – Falticeni

Observator: M. Leonte – Falticeni

 

Vointa Stroiesti si Steaua Dumbraveni stau.