FOTBAL. Liga III-a : Juventus a pierdut la Pascani

CFR Pascani – Juventus Falticeni 3 – 1 (2 – 0)

Fotbalistii falticeneni a oferit marti o noua dovada de inconstanta. Dupa ce saptamîna trecuta reuseau sa administreze liderului, Cetatea Suceava, a treia înfrângere din actualul sezon, „juventinii” au fost de nerecunoscut în ultima etapa, când au pierdut pe terenul formatiei CFR Pascani cu scorul de 1-3. Gazdele au transat soarta celor trei puncte înca din prima repriza, când au reusit sa marcheze de doua ori prin Covrig (6) si Balanescu (20).

Desi au reusit sa echilibreze întâlnirea odata cu startul actului secund, tabela de marcaj s-a modificat tot din dreptul „ceferistilor”, care au punctat la capatul unei ore de joc prin Pintilie. Golul de onoare al formatiei oaspete avea sa vina zece minute mai târziu, când Prisaca a redus proportiile scorului cu o lovitura plasata de cap.

Juventus Falticeni: Mihai – Sava, Streinu, Constantin – Cara, Pantea, Suleru, Zaremba, Luchian – Colban, Prisaca. Antrenor: Ovidiu Murariu. Au mai intrat: F. Ailenei, Luca si Tomescu.