Fotbal, Liga a V-a : Releul Mihoveni a promovat in Liga a IV-a

Dupa Avântul Frasin, promovata de câteva etape, Releul Mihoveni a completat, duminica, tandemul echipelor ce au obtinut accederea în Liga a IV-a. În penultima etapa din actuala editiei de campionat, formatia din Mihoveni a reusit doar un rezultat de egalitate, scor 3-3, pe terenul celor de la Unirea Horodnic, îndeajuns însa pentru a-si asigura locul întâi în clasament. Cel mai incendiar meci din prima serie s-a desfasurat la Zvoristea, unde echipa din localitate si Stiinta Mitoc au încheiat nedecis, scor 1-1, la capatul unei partide în care atât jucatorii ambelor echipe, cât si spectatorii turbulenti au creat mari probleme organizatorilor. Oaspetii au deschis scorul în minutul 64 prin Mandache, în timp ce Locomotiva Zvoristea a restabilit egalitatea pe final, gratie unei reusite semnate de Sindilariu în minutul 84.