Fotbal, Liga a V-a : Ultimele dispute in Liga a V-a

Ultimele dispute în Liga a V-a

 

Editia 2007-2008 a campionatului Ligii a V-a se încheie sâmbata, odata cu partidele etapei a XXX-a. Ultima runda nu poate schimba însa configuratia din fruntea clasamentelor celor doua serii, Releul Mihoveni si Avântul Frasin având deja promovarea asigurata. Iata care este programul complet al jocurilor si brigazile de arbitri:

 

Seria I

Releul Mihoveni – Locomotiva Zvoristea

Arbitri: G. Zubas – L. Beclea, Al. Tonet (Radauti)

Observator: B. Agafitei (Dolhasca)

 

Bucovina Calafindesti – Unirea Horodnic

Arbitri: C. Ariciuc – St. Boariu, A. Hrisca (Suceava)

Observator: M. Grigus (Radauti)

 

FC Marginea – Constructorul Darmanesti

Arbitri: I. Ignat – C. Neamtu, L. Nimigean (Suceava)

Observator: V. Baitan (Suceava)

 

Avântul Volovat – Recolta Fântânele

Arbitri: Gh. Ignatescu – A. Ilisai, A. Baltaru (Suceava)

Observator: Ilie Ion (Radauti)

 

Viitorul Adâncata – Locomotiva Dornesti

Arbitri: I. Copp – I. Ihnatiuc, G. Mendela (Siret)

Observator: V. Bejenaru (Siret)

 

Progresul Fratautii Vechi – Scoala de Fotbal Radauti

Arbitri: I. Mateiciuc – M. Lazurca, A. Alupoaie (Siret)

Observator: I. Sopon (Suceava)

 

Bucovina Costisa – Flacara Vicovu de Jos

Arbitri: C. Costan – D. Duduta, L. Sofian (Suceava)

Observator: D. Catargiu (Suceava)

 

Stiinta Mitoc – Polul Nord Falcau

Arbitri: D. Ursache – R. Hofbauer, D. Trofin (Siret)

Observator: Dan Pârgaru (Suceava)

 

Seria a II-a

 

FC Pojorâta – Moldova Draguseni

Arbitri: S. Pintea – V. Precub, P. Hiftode (Falticeni)

Observator: V. Chiforec (Moldovita)

 

Bistrita Brosteni – Inter Capu Câmpului

Arbitri: C. Cearcovschi – V. Vranau, C. Tanasa (Suceava)

Observator: V. Iavorenciuc (Suceava)

 

Vointa Stroiesti – Forestierul Frumosu

Arbitri: G. Boariu – M. Apetrei, A. Pista (Falticeni)

Observator: M. Haulica (Brosteni)

 

Raraul II Câmpulung – Avântul Frasin

Arbitri: V. Amariei – V. Blanaru, R. Pista (Falticeni)

Observator: I. Chilariu (Suceava)

 

Eusadi Negostina – Steaua Dumbraveni

Arbitri: Fl. Nechifor – Em. Radasanu, D. Zamfirescu (Suceava)

Observator: I. Boiciuc (Darmanesti)

 

Somuzul Preutesti – Bradul Vama            3 – 0*

* meci disputat pe 21 mai. Ospetii nu s-au prezentat la joc.

 
Progresul Salcea si Victoria Paltinoasa stau.