Fotbal, Liga a III-a : Remiza cu Eco Luceafarul Botosani

Rapid CFR – Eco Luceafarul 2 – 2 (1 – 1)

Rapid CFR a remizat, vineri dupa amiaza, scor 2-2, în compania formatiei Eco Luceafarul Botosani, într-o partida amicala disputata pe terenul „1 Mai” din Itcani.

Elevii lui Bogdan Tudoreanu au deschis scorul în primul sfert de ora de joc prin Gramada, care a împins în plasa o minge respinsa gresit de portarul advers. Oaspetii au restabilit egalitatea pâna la pauza prin Leonte, la o bâlbâiala a defensivei sucevene.

Botosanenii au preluat conducerea pe tabela de marcaj la mijlocul reprizei secunde, când Vasilache l-a învins pe Pascal la capatul unei faze clasice de contraatac. Finalul meciului s-a dovedit unul încins, Stamate egalând cu un gol marcat din penalti. Reusita ceferistilor avea sa puna capat jocului, dupa ce acelasi Leonte a refuzat sa paraseasca terenul în urma cartonasului rosu primit la faza loviturii de la 11 metri.

Rapid a folosit pe parcursul întâlnirii doua formule de joc diferite:

Prima repriza: Avram – Razlog, Bujoreanu, Ifrim, Munteanu – Burlacu, Murariu, Plamada, Huluba – Gramada, Jalba.

Repriza secunda: Pascal – Leuciuc, Sevaciuc, Bejenariu, Spatar – Golofca, Stamate, Azaharioaiei, Tanasa – Jalba, Lupu.