Fotbal, Liga a II-a » Cetatea s-a impus clar in penultimul amical

Echipa locala de fotbal a obtinut, miercuri, a sasea victorie din meciurile amicable. Cetatea Suceava s-a impus cu scorul de 3-0 pe terenul formatiei CFR Pascani.  Fotbalistii antrenati de Marian Pana si Florin Cristescu au reusit deschis scorul în debutul reprizei secunde prin Sorin Dragan care a finalizat din careu o actiune colectiva de atac. În minutul 58, acelasi Dragan dubleaza avantajul echipei sucevene, dintr-o faza identica primei reusite. Ultimul gol al întâlnirii i-a apartinut lui Vespazian Colban, care a finalizat din gura portii adverse o centrare venita de la Alexandru Moldovan.

Pentru Cetatea au evoluat: V. Gheorghe – Cotolan, Ungureanu, Streinu, Ionescu – Cojenel, Celpan, Onciu, Buhusi – Homneac, Stiubei. Au mai intrat: Luca, Bernard, Moldovan, Stanescu, Colban, Gurita, Dragan si Duman.