Fotbal. Fiorentina a invins Progresul

Formatia toscana, la care Adrian Mutu a fost titular, a învins-o cu 3-1 pe divizionara secunda din România, Progresul Bucuresti, într-un amical disputat la Coverciano.

Partida la care a asistat si selectionerul Italiei, Marcello Lippi, a început în forta, iar Kuzmanovici a deschis scorul înca din minutul 3, dupa o pasa a lui Gilardino. Progresul nu s-a predat si a reusit egalarea prin Costescu (12). Dupa pauza, românul Adrian Mutu a avut un gol anulat pe motiv de ofsaid (48), iar peste alte doua minute, Fiorentina s-a desprins pe tabela, dupa ce Gilardino a trimis balonul în plasa (50). Mutu, înlocuit în minutul 63 cu Osvaldo, nu a asistat la ultimul gol al meciului, reusit cu zece minute înaitne de final, de italianul Pazzini.