Fotbal, Liga a V-a : Avantul Volovat, Recolta Fantanele si Bistrita Brosteni, conduc seriile din Liga a V-a

Duminica s-au disputat partidele din cadrul etapei a doua din cele trei serii ale Ligii a V-a. Scorul rundei s-a înregistrat la Fântânele, acolo unde Recolta a zdrobit pe nou-înfiintata Progresul Ilisesti cu 15-0 si s-a instalat în fotoliul de lider al Seriei a II-a. (M. Maxim)




Seria I

Unirea Horodnic – Bucovina Serbauti                             4 – 1

Avântul Volovat – Bucovina Fratautii Noi                        7 – 2

Scoala de Fotbal Radauti – Carpati Galanesti                3 – 8

Viitorul Negostina – Avântul Gramesti                            3 – 7

Constructorul Darmanesti – Flacara Vicovu de Jos       13 – 1

Progresul Fratautii Vechi – Fagga Pârtesti                     6 – 1

Polul Nord Falcau – FC Marginea                                    2 – 3

Bucovina Calafindesti – Stejarul Cajvana                       2 – 0

Locomotiva Dornesti  a stat.

 



Clasament

 

1        Avântul Volovat        2        2        0        0        14-2   6p

2        FC Marginea             2        2        0        0        13-4   6p

3        Carpati Galanesti      2        2        0        0        11-4   6p

4        Constr. Darmanesti  2        1        1        0        16-4   4p

5        Avântul Gramesti      2        1        1        0        10-6   4p

6        Fratautii Noi              2        1        0        1        11-8   3p

7        Polul Nord Falcau      2        1        0        1        8-5     3p

8        Unirea Horodnic        2        1        0        1        6-4     3p

9        Fratautii Vechi           2        1        0        1        8-7     3p

10      Locomotiva Dornesti  1        1        0        0        3-2     3p

11      Bucov. Calafindesti    2        1        0        1        4-10   3p

12      Vicovu de Jos            2        1        0        1        7-15   3p

13      Stejarul Cajvana       1        0        0        1        0-2     0p

14      Viitorul Negostina      2        0        0        2        4-10   0p

15      Fagga Pârtesti          2        0        0        2        3-12   0p

16      Bucovina Serbauti     2        0        0        2        1-11   0p

17      Scoala de Fotbal       2        0        0        2        4-17   0p

 

Seria a II-a

Progresul Salcea – Stiinta Mitoc                                      2 – 2

Somuzul Preutesti – Fulgerul Ciprian Porumbescu          8 – 1

Victoria Paltinoasa – Viitorul Veresti                               3 – 1

Vointa Stroiesti – Spicul Moara                                       8 – 1

Flacara Rosie Udesti – Avântul Baia                                7 – 1

Moldova Draguseni – Foresta Râsca                               3 – 2

Locomotiva Zvoristea – Rapid CFR III                             1 – 1

Viitorul Adâncata – Foresta Malini                                   0 – 0

Recolta Fântânele – Progresul Ilisesti                            15 – 0

 

Clasament

 

1        Recolta Fântânele     2        2        0        0        21-3   6p

2        Vointa Stroiesti         2        2        0        0        11-2   6p

3        Moldova Draguseni    2        2        0        0        12-4   6p

4        Progresul Salcea       2        1        1        0        14-5   4p

5        Somuzul Preutesti     2        1        1        0        13-6   4p

6        Loc. Zvoristea           2        1        1        0        9-3     4p

7        Fl. Rosie Udesti         2        1        1        0        8-2     4p

8        Rapid CFR III            2        1        1        0        4-1     4p

9        Victoria Paltinoasa    2        1        0        1        3-2     3p

10      Ciprian Porumbescu  2        1        0        1        2-8     3p

11      Stiinta Mitoc              2        0        2        0        7-7     2p

12      Foresta Malini           2        0        1        1        3-6     1p

13      Viitorul Adâncata      2        0        1        1        0-3     1p

14      Spicul Moara             2        0        1        1        2-9     1p

15      Viitorul Veresti          2        0        0        2        2-6     0p

16      Foresta Râsca           2        0        0        2        4-11   0p

17      Avântul Baia             2        0        0        2        3-16   0p

18      Progresul Ilisesti       2        0        0        2        3-27   0p

 

 

Seria a III-a

Larix Dornisoara – Forestierul Frumosu                            3 – 0

Raraul II – Bistrita Brosteni                                               0 – 1

Calimanu Saru Dornei – Victoria Valea Moldovei                2 – 1

Vânatorul Dorna Candreni – Calimanelul Panaci                4 – 2

Inter Capu Câmpului –Turbo Forest Poiana Stampei         7 – 1

FC Pojorâta a stat.

 

1        Bistrita Brosteni          2        2        0        0        8-1     6p

2        Inter Capu Câmpului  2        1        0        1        10-2   3p

3        Larix Dornisoara         1        1        0        0        3-0     3p

4        FC Pojorâta                1        1        0        0        3-1     3p

5        Raraul II                     2        1        0        1        2-1     3p

6        Saru Dornei                1        1        0        0        2-1     3p

7        Dorna Candreni          2        1        0        1        4-5     3p

8        Poiana Stampei          2        1        0        1        4-7     3p

9        Valea Moldovei           1        0        0        1        1-2     0p

10      Calimanelul Panaci     1        0        0        1        2-4     0p

11      Forestierul Frumosu   2        0        0        2        1-10   0p