Intră acum și în grupul de
Duminica s-au disputat partidele din cadrul etapei a doua din cele trei serii ale Ligii a V-a. Scorul rundei s-a înregistrat la Fântânele, acolo unde Recolta a zdrobit pe nou-înfiintata Progresul Ilisesti cu 15-0 si s-a instalat în fotoliul de lider al Seriei a II-a. (M. Maxim)
Seria I
Unirea Horodnic – Bucovina Serbauti 4 – 1
Avântul Volovat – Bucovina Fratautii Noi 7 – 2
Scoala de Fotbal Radauti – Carpati Galanesti 3 – 8
Viitorul Negostina – Avântul Gramesti 3 – 7
Constructorul Darmanesti – Flacara Vicovu de Jos 13 – 1
Progresul Fratautii Vechi – Fagga Pârtesti 6 – 1
Polul Nord Falcau – FC Marginea 2 – 3
Bucovina Calafindesti – Stejarul Cajvana 2 – 0
Locomotiva Dornesti a stat.
Clasament
1 Avântul Volovat 2 2 0 0 14-2 6p
2 FC Marginea 2 2 0 0 13-4 6p
3 Carpati Galanesti 2 2 0 0 11-4 6p
4 Constr. Darmanesti 2 1 1 0 16-4 4p
5 Avântul Gramesti 2 1 1 0 10-6 4p
6 Fratautii Noi 2 1 0 1 11-8 3p
7 Polul Nord Falcau 2 1 0 1 8-5 3p
8 Unirea Horodnic 2 1 0 1 6-4 3p
9 Fratautii Vechi 2 1 0 1 8-7 3p
10 Locomotiva Dornesti 1 1 0 0 3-2 3p
11 Bucov. Calafindesti 2 1 0 1 4-10 3p
12 Vicovu de Jos 2 1 0 1 7-15 3p
13 Stejarul Cajvana 1 0 0 1 0-2 0p
14 Viitorul Negostina 2 0 0 2 4-10 0p
15 Fagga Pârtesti 2 0 0 2 3-12 0p
16 Bucovina Serbauti 2 0 0 2 1-11 0p
17 Scoala de Fotbal 2 0 0 2 4-17 0p
Seria a II-a
Progresul Salcea – Stiinta Mitoc 2 – 2
Somuzul Preutesti – Fulgerul Ciprian Porumbescu 8 – 1
Victoria Paltinoasa – Viitorul Veresti 3 – 1
Vointa Stroiesti – Spicul Moara 8 – 1
Flacara Rosie Udesti – Avântul Baia 7 – 1
Moldova Draguseni – Foresta Râsca 3 – 2
Locomotiva Zvoristea – Rapid CFR III 1 – 1
Viitorul Adâncata – Foresta Malini 0 – 0
Recolta Fântânele – Progresul Ilisesti 15 – 0
Clasament
1 Recolta Fântânele 2 2 0 0 21-3 6p
2 Vointa Stroiesti 2 2 0 0 11-2 6p
3 Moldova Draguseni 2 2 0 0 12-4 6p
4 Progresul Salcea 2 1 1 0 14-5 4p
5 Somuzul Preutesti 2 1 1 0 13-6 4p
6 Loc. Zvoristea 2 1 1 0 9-3 4p
7 Fl. Rosie Udesti 2 1 1 0 8-2 4p
8 Rapid CFR III 2 1 1 0 4-1 4p
9 Victoria Paltinoasa 2 1 0 1 3-2 3p
10 Ciprian Porumbescu 2 1 0 1 2-8 3p
11 Stiinta Mitoc 2 0 2 0 7-7 2p
12 Foresta Malini 2 0 1 1 3-6 1p
13 Viitorul Adâncata 2 0 1 1 0-3 1p
14 Spicul Moara 2 0 1 1 2-9 1p
15 Viitorul Veresti 2 0 0 2 2-6 0p
16 Foresta Râsca 2 0 0 2 4-11 0p
17 Avântul Baia 2 0 0 2 3-16 0p
18 Progresul Ilisesti 2 0 0 2 3-27 0p
Seria a III-a
Larix Dornisoara – Forestierul Frumosu 3 – 0
Raraul II – Bistrita Brosteni 0 – 1
Calimanu Saru Dornei – Victoria Valea Moldovei 2 – 1
Vânatorul Dorna Candreni – Calimanelul Panaci 4 – 2
Inter Capu Câmpului –Turbo Forest Poiana Stampei 7 – 1
FC Pojorâta a stat.
1 Bistrita Brosteni 2 2 0 0 8-1 6p
2 Inter Capu Câmpului 2 1 0 1 10-2 3p
3 Larix Dornisoara 1 1 0 0 3-0 3p
4 FC Pojorâta 1 1 0 0 3-1 3p
5 Raraul II 2 1 0 1 2-1 3p
6 Saru Dornei 1 1 0 0 2-1 3p
7 Dorna Candreni 2 1 0 1 4-5 3p
8 Poiana Stampei 2 1 0 1 4-7 3p
9 Valea Moldovei 1 0 0 1 1-2 0p
10 Calimanelul Panaci 1 0 0 1 2-4 0p
11 Forestierul Frumosu 2 0 0 2 1-10 0p
Intră acum și în grupul de