Fotbal, Liga a V-a : Meciuri tari la Gramesti, Itcani si Brosteni




Duminica, 21 septembrie, vor avea loc partidele din cadrul etapei a V-a din Liga a V-a. Iata programul si arbitrii întâlnirilor din cele trei serii:

 

Seria I

 

Bucovina Fratautii  Noi – Bucovina Serbauti

Arbitri: Ad. Grecu – Al Tonet, L. Beclea (Radauti)

Observator: I. Boiciuc (Darmanesti)

 

Carpati Galanesti – Locomotiva Dornesti

Arbitri: Al. Ursache – D. Cojocaru, G. Mendela (Siret)

Observator: M. Lionte (Dolhasca)

 

Avântul Gramesti – Unirea Horodnic

Arbitri: Al. Ursul – C. Mocanu, A. Pista (Falticeni)

Observator: O. Steiciuc (Falticeni)

 

Flacara Vicovu de Jos – Avântul Volovat

Arbitri: C. Cucos – M. Traistar, A. Ilisai (Suceava)

Observator: D. Antoniu (Suceava)

 

Fagga Pârtesti – Scoala de Fotbal Radauti

Arbitri: I. Lupastean – C-tin Neamtu, A. Hrisca (Suceava)

Observator: V. Iavorenciuc (Suceava)

 

FC Marginea – Viitorul Negostina

Arbitri: A. Popa – I. Mândrescu, I. Gramada (Suceava)

Observator: B. Agafitei (Dolhasca)

 

Stejarul Cajvana – Constructorul Darmanesti

Arbitri: I. Copp – I. Ihnatiuc, A. Ursache (Siret)

Observator: D. Catargiu (Suceava)

 

Bucovina Calafindesti – Progresul Fratautii Vechi

Arbitri: C. Ionita – A. Vacaru, V. Tanase (Falticeni)

Observator: V. Schumacher (Falticeni)

 

Polul Nord Falcau sta.

 

Seria a II-a

 

Viitorul Veresti – Fulgerul Ciprian Porumbescu

Arbitri: Al. Filipciuc – I. Avadanei, D. Zamfirescu (Suceava)

Observator: D. Pârgaru (Suceava)

Se joaca de la ora 11, la Fântânele.

 

Spicul Moara – Stiinta Mitoc

Arbitri: S. Pintea – M. Antonescu, B. Pista (Falticeni)

Observator: D. Blanaru (Falticeni)

 

Avântul Baia – Somuzul Preutesti

Arbitri: I. Ignat – I. Ghiuta, Cr. Ilie (Suceava)    

Observator: C. Bosânceanu (Suceava)

 

Foresta Râsca – Victoria Paltinoasa

Arbitri: M. Irimie – Fl. Nechifor (Suceava)

Observator: V. Baitan (Suceava)

 

Rapid CFR III – Vointa Stroiesti

Arbitri: D. Ursache – Ad. Gramada, Cl. Sucaliuc (Siret)

Observator: Ov. Caldarus (Suceava)

 

Foresta Malini – Flacara Rosie Udesti

Arbitri: L. Melniciuc – L. Chilariu, L. Sofian (Suceava)

Observator: R. Casuba (Suceava)

 

Progresul Ilisesti – Moldova Draguseni

Arbitri: G. Boariu, P. Miftode, G. Plantos (Falticeni)

Observator: V. Ciofu (Falticeni)

 

Recolta Fântânele – Locomotiva Zvoristea

Arbitri: I. Avadanei – Al. Filipciuc, A. Suleap (Suceava)

Observator: Mircea Maxim (Suceava)

 

Viitorul Adâncata – Progresul Salcea

Arbitri: I. Mateiciuc – D. Trofin, A. Suleap (Siret)

Observator: Cr. Paduraru (Suceava)

 

Seria a III-a

 

Calimanel Panaci – FC Pojorâta

Arbitri: Ad. Radasanu – C. Popovici, C. Tabarcea (Suceava)

Observator: V. Dura (Suceava)

 

Victoria Vatra Moldovitei – Turbo Forest Poiana Stampei

Arbitri: V. Blanaru – I. Pântea, D. Lungu (Falticeni)

Observator: D. Sutea (Mestecanis)

Bistrita Brosteni – Inter Capu Câmpului

Arbitri: B. Cont – S. Nemesneciuc, V. Teodorescu (Suceava)

Observator: I. Chilariu (Suceava)

 

Larix Dornisoara – Vânatorul Dorna Candrenilor

Arbitri: A. Bilius – V. Vranau, Ad. Baltaru (Suceava)

Observator: T. Miron (Gura Humorului)

Se joaca la Poiana Stampei.

 

Forestierul Frumosu – CSM Raraul II C-lung

Arbitri: Al. Moruz – Em. Radasanu, V. Pelmus (Suceava)

Observator: M. Haulica (Brosteni)

 

Calimani Saru Dornei sta.