Liga a V-a : Etapa echilibrata




arbitru Duminica, 5 octombrie, vor avea loc meciurile din cadrul etapei a VII-a din cele trei serii ale Ligii a V-a. Meciuri interesante în aceasta runda.

Iata programul partidelor si arbitrii delegati:

 

Seria I

 

Carpati Galanesti – Bucovina Fratautii Noi

Arbitri: I. Nataras – A. Gramada, A. Suleap (Siret)

Observator: Cr. Agafita (Dolhasca)

 

Avântul Gramesti – Bucovina Serbauti

Arbitri: A. Ursache – Cr. Sucaliuc, Cr. Buhaianu (Siret)

Observator: I. Boiciuc (Darmanesti)

 

Flacara Vicovu de Jos – Locomotiva Darmanesti

Arbitri: C. Ariciuc – Al. Libenciuc, M. Lazurca (Suceava/Siret)

Observator: Gh. Stefanovici (Suceava)

 

Fagga Pârtesti – Unirea Horodnic

Arbitri: G. Boariu – I. Pântea, G. Plantos (Falticeni)

Observator: D. Blanaru (Falticeni)

 

FC Marginea – Avântul Volovat

Arbitri: A. Moruz – C. Neamtu, A. Baltaru (Suceava)

Observator: V. Bejenar (Siret)

 

Stejarul Cajvana – Scoala de Fotbal Radauti

Arbitri: V. Blanaru – P. Miftode, B. Pista (Falticeni)

Observator: O. Steiciuc (Falticeni)

 

Bucovina Calafindesti – Eusadi Negostina

Arbitri: I. Copp – D. Trofin, A. Ursache (Siret)

Observator: V. Iavorenciuc (Suceava)

 

Polul Nord Falcau – Coonstructorul Darmanesti

Arbitri: I. Raicu – D. Cojocaru, C. Breaban (Siret)

Observator: B. Agafita (Dolhasca)

 

Progresul Fratautii Vechi sta.

 

Seria a II-a

 

Spicul Moara – Viitorul Veresti

Arbitri: B. Cont – L. Chilariu, G. Mendela (Suceava/Siret)

Observator: D. Catargiu (Suceava)

 

Avântul Baia – Fulgerul Ciprian Porumbescu

Arbitri: A. Filipciuc – I. Gramada, V. Ivan (Suceava/Falticeni)

Observator: A. Buruiana (Falticeni)

 

Foresta Râsca – Stiinta Mitoc

Arbitri: Ad. Radasanu – Cr. Popovici, V. Pelmus (Suceava)

Observator: I. Chilariu (Suceava)

 

Rapid CFR III – Somuzul Preutesti

Arbitri: I. Avadanei – Cr. Stefanovici, L. Sofian (Suceava)

Observator: D. Pârgaru (Suceava)

 

Foresta Malini – Victoria Paltinoasa

Arbitri: I. Marciuc – D. Iacoban, Vl. Teodorescu (Suceava)

Observator: I. Armeanca (Suceava)

 

Progresul Ilisesti – Vointa Stroiesti

Arbitri: I. Lupastean – C. Ilie, S. Boariu (Suceava)

Observator: P. Murarita (Suceava)

 

Recolta Fântânele – Flacara Rosie Udesti

Arbitri: A. Ursul – A. Pista, A. Cosula (Falticeni)

Observator: V. Schumacher (Falticeni)

 

Viitorul Adâncata – Moldova Draguseni

Arbitri: Gh. Ignatescu – M. Antonescu, V. Anghelina (Suceava/Falticeni)

Observator: V. Ciofu (Falticeni)

 

Progresul Salcea – Locomotiva Zvoristea

Arbitri: L. Melniciuc – A. Hrisca, I. Mândrescu (Suceava)

Observator: R. Casuba (Suceava)

 

Seria a III-a

 

Victoria Vatra Moldovitei – FC Pojorâta

Arbitri: G. Zubas – L. Beclea, I. Ihnatiuc (Radauti/Siret)

Observator: I. Ion (Radauti)

 

Bistrita Brosteni – Calimanel Panaci

Arbitri: M. Traistar – V. Tanasa, D. Zamfirescu (Suceava)

Observator: Cr. Paduraru (Suceava)

 

Larix Dornisoara – TurboForest Poiana Stampei

Arbitri: D. Prodan, S. Bodnar, V. Nemes (Gura Humorului/Vatra Dornei)

Observator: M. Haulica (Brosteni)

 

Forestierul Frumosu – Vânatorul Dorna Candreni

Arbitri: S. Pintea – G. Dumitru, D. Lungu (Falticeni)

Observator: B. Mihaila (Falticeni)

 

CSM Raraul II – Calimani Saru Dornei

Arbitri: C. Ionita – A. Vacaru, V. Tanase (Falticeni)

Observator: M. Lionte (Dolhasca)

 

Inter Capu Câmpului sta.