Raraul cauta prima victorie in deplasare

Raraul CS Panciu – CSM Raraul Câmpulung Moldovenesc, azi, ora 15, Stadion „Orasenesc”

Înainte de a se gândi la meciul de vineri, contra ocupantei locului cinci, CS Panciu, câmpulungenii au asteptat decizia Comisiei de Disciplina a FRF în privinta partidei din etapa trecuta, cu Luceafarul Mihai Eminescu, întrerupta în minutul 89, la scorul de 2-0 în favoarea Raraului. Oficialii FRF au decis ca meciul cu gruparea botosaneana sa se rejoace din primul minut la o data care va fi stabilita ulterior însa decizia poate fi contestata de gruparea de la poalele Raraului.

Pâna atunci însa, în etapa a VIII-a, echipa antrenata de Mihai Eremia se va deplasa vineri la Panciu pentru a înfrunta gruparea patronata de Ionica Serea. Fara victorie în jocurile din deplasare, ros-albastrii vor sa bifeze primul succes pe teren strain, mai ales ca nici gazdele de vineri nu au avut evolutii foarte convingatoare pe Stadionul „Orasenesc”.

Întâlnirea va fi oficiata de buzoianul Daniel Ticlea la centru iar la cele tuse se vor afla Liviu Ciobotariu si Mihai Coconea.