Fotbal, Liga a V-a : Ce se va mai întâmpla la Calafindești?




 Cele trei runde din Liga a V-a au ajuns la etapa a X-a, rundă care va avea loc duminică, de la ora 13. După incidentele din Cupa Românie, formația Locomotiva Dornești, va evolua din dou pe teren propriu (la Calafindești). Rămâne de văzut dacă jucătorii gazdelor s-au liniștit după confruntarea cu Florocosntruct Pătrăuți… Iată programul jocurilor:

 

Seria I

Avântul Grămești – stă

 

Carpați Gălănești – Flacăra Vicovu de Jos

Arbitri: Cr. Cearcovschi – L. Melniciuc, V. Teodorescu (Suceava)

Observator: V. Băițan (Suceava)

 

F.C. Bucovina Frătăuții Noi – Fagga Pârteștii de Jos

Arbitri: Fl. Onesim – Ghe. Dumitru, D. Lungu (Fălticeni)

Observator: D. Blanaru (Fălticeni)

 

Bucovina Șerbăuți – FC Marginea

Arbitri: S. Pintea – I. Pântea, A. Pișta (Fălticeni)

Observator: A. Buruiană (Fălticeni)

 

Locomotiva Dornești – Stejarul Cajvana (se joacă la Calafindești)

Arbitri: B. Conț (Suceava) – V. Tănase (Suceava), I. Ihnatiuc (Siret)

Observator: C. Bosânceanu (Suceava)

 

Unirea Horodnic – Bucovina Calafindești

Arbitri: L. Nataraș – C. Șucaliuc, M. Lazurcă (Siret)

Observator: I. Moldovan (Siret)

 

Avântul Volovăț – Polul Nord Falcău

Arbitri: M. Penciuc – A. Ghiuță, S. Nemesneciuc (Suceava)

Observator: V. Bejenaru (Siret)

 

C.S. Școala de Fotbal Rădăuți – Constructorul Dărmănești (ora 15.00)

Arbitri: A. Rădășanu (Suceava) – C. Buhăianu, A. Grămadă (Siret)

Observator: C. Câmpan (Suceava)

 

Eusadi Negostina – Constructorul Dărmanești

Arbitri: A. Rădășanu (Suceava) – C. Buhăianu, A. Grămadă (Siret)

Observator: V. Iavorenciuc (Suceava)

 

Seria a II-a

Avântul Baia – Progresul Salcea

Arbitri: T. Moroșan (Suceava) – M. Antonescu, G. Plantoș (Fălticeni)

Observator: D. Pârgaru (Suceava)

 

Spicul Moara – Foresta Râșca

Arbitri: A. Moruz – A. Filipciuc, M. Costiuc (Suceava)

Observator: O. Căldăruș (Suceava)

 

Viitorul Verești – Rapid CFR III Suceava (se joacă la Fântânele)

Arbitri: A. Blanaru – V. Anghelina, V. Ivan (Fălticeni)

Observator: V. Ciofu (Fălticeni)

 

Fulgerul Ciprian Porumbescu – Foresta Mălini

Arbitri: M. Irimie – D. Iacoban, D. Zamfirescu (Suceava)

Observator: I. Armeanca (Suceava)

 

Știința Mitoc – Progresul Ilișești

Arbitri: G. Zubaș – A. Toneț, L. Beclea (Rădăuți)

Observator: P. Murărița (Suceava)

 

Șomuzul Preutești – Recolta Fântânele

Arbitri: Ghe. Iriciuc – A. Libenciuc, C. Ilie (Suceava)

Observator: M. Lionte (Dolhasca)

 

Victoria Păltinoasa – Viitorul Adâncata

Arbitri: I. Ignat – V. Vranău, V. Pelmuș (Suceava)

Observator: I. Soporan (Suceava)

 

Voința Stroiești – Locomotiva Zvoriștea

Arbitri: G. Boariu – V. Tănase, B. Pișta (Fălticeni)

Observator: B. Agafiței (Dolhasca)

 

Flacăra Roșie Udești – Moldova Drăgușeni

Arbitri: I. Mateiciuc – A. Ursache, D. Cojocaru (Siret)

Observator: I. Chelariu (Suceava)

 

Seria a III-a

F.C. Pojorâta – Vânătorul Dorna Candreni

Arbitri: V. Blanaru – A. Vacaru, C. Mocanu (Fălticeni)

Observator: V. Schumacher (Fălticeni)

 

Inter Capu Câmpului – Călimani Șaru Dornei

Arbitri: V. Ihnatiuc – A. Șuleap, C. Breabăn (Siret)

Observator: V. Păduraru (Gura Humorului)

 

TurboForest Poiana Stampei – Rarăul II Câmpulung

Arbitri: Fl. Nechifor – E. Rădășanu, C. Ilie (Suceava)

Observator: D. Șutea (Iacobeni)

 

Călimănel Panaci – Forestierul Frumosu

Arbitri: I. Avădanei – A. Hrișcă, L. Chilariu (Suceava)

Observator: M. Hăulică (Broșteni)

 

Victoria Vatra Moldoviței – stă

 

Bistrița Broșteni – Larix Dornișoara

Arbitri: I. Lupăștean – A. Popa, L. Sofian (Suceava)

Observator: D. Catargiu (Suceava)