Fotbal : FC Marginea – Avântul Grămești derbiul Seriei I a Ligii a V-a




Etapa a XIII-a a Ligii a V-a programează câteva partide de importanță deosebită pentru ocuparea primelor locuri în clasament. Din Seria I se detașează meciul în care liderul la zi, FC Marginea, primește pe teren propriu vizita echipei Avântul Grămești. Cel mai interesant joc din Seria a II-a va opune formațiile Moldova Drăgușeni și Șomuzul Preutești.

Runda cu numărul XIII a seriei I a Ligii a V-a programează partidele:

 

Seria I

 

Fagga Pîrteștii de Jos – Flacăra Vicovu de Jos

Arbitri: Silviu Pintea – Petru Miftode și Andrei Vacaru

Observator: V.Schumacher

FC Marginea – Avântul Grămești

Arbitri: Ionuț Marciuc – Vlad Teodorescu și Marius Costiuc

Observator: Ionuț Moldovan

Stejarul Cajvana – Carpați Gălănești

Arbitri:Lucian Nataraș – Ilie Ignatiuc și Adrian Grămadă

Observator: Constantin Bosânceanu

Bucovina Calafindești – FC Bucovina Frătăuții Noi

Arbitri: Marcel Irimie – Alexandru Libenciuc și Vasile Pelmuș

Observator: M.Lionte

Polul Nord Falcău – Bucovina Șerbăuți

Arbitri: Iulian Raicu – Alexandru Ursache și Cristi Breabăn

Observator: Ștefan Martinescu

Progresul Frătăuții Vechi – Locomotiva Dornești

Arbitri: Cristi Cearcovschi – Dumitru Zamfirescu și Aurel Hrișcă

Observator: Petru Murărița

Constructorul Dărmănești – Unirea Horodnic

Arbitri: Ionuț Copp – Gabriela Mendela și Daniel Trofin

Observator: Ion Ilie

Eusadi Negostina – Avântul Volovăț

Arbitri: Adrian Popa – Ilie Cristian și Stelian Boariu

Observator: Ovidiu Căldăruș

Formația Școala de Fotbal Rădăuți va sta în această etapă.

 

Seria a II-a

 

Rapid CFR III Suceava – Foresta Rîșca

Arbitri: Gabriel Zubaș – Alexandru Toneț și Liviu Beclea

Observator: Cristi Agafița

Foresta Mălini – Avântul Baia

Arbitri: Vasile Amariei – Marius Antonescu și Andrei Pișta

Observator: Bogdan Agafița

Progresul Ilișești – Spicul Moara

Arbitri: Vlad Blanaru – Vasile Tanase și Bogdan Pișta

Observator: Olef Steiciuc

Recolta Fîntînele – Viitorul Verești

Arbitri: Bogdan Conț – Daniel Iacoban și Lucian Sofian

Observator: B.Mihăilă

Viitorul Adâncata – Fulgerul Ciprian Porumbescu

Arbitri: Alexandru Moruz – Victor Anghelina și Dragoș Lungu

Observator: Dumitru Blanaru

Locomotiva Zvoriștea – Știința Mitoc

Arbitri: Vasile Ignatiuc – Mariana Lăzurcă și Dan Cojocaru

Observator: Ion Sopon

Moldova Drăgușeni – Șomuzul Preutești

Arbitri: Alexandru Ursul – George Plantoș și Ion Pîntea

Observator: Viorel Ciofu

Flacăra Roșie Udești – Victoria Păltinoasa

Arbitri: Mihai Penciuc – Cătălin Cucoș și Ilie Grămadă

Observator: Dan Pârgaru

Progresul Salcea – Voința Stroiești

Arbitri: Dorin Prodan – Doru Cojocaru și Vlad Tanase

Observator:Vasile Iavorenciuc