Handbal masculin – Divizia A : Sucevenii au rezistat doar o repriză pe terenul liderului SCM Rom-Cri Brașov – CS Universitatea II Suceava 42-29 (17-13)

Runda cu numărul XI a seriei A a Diviziei A de handbal masculin a programat pentru CS Universitatea II Suceava un joc extrem de dificil pe terenul liderului la zi, SCM Rom-Cri Brașov. Gruparea suceveană a rezistat doar o repriză pe terenului formației brașovene, scorul la pauză fiind 17-13 în favoarea gazdelor. Repriza secundă a fost una care a parținut în întregime celor din Brașov care au marcat nu mai puțin de 25 de goluri, în comparație cu cele 16 ale oaspeților. Nu trebuie să fim prea „crunți” cu sportivii suceveni pentru că ei au fost tot timpul cu gândul la meciul colegilor lor cu Carisbo United Bologna, contribuția lor la succesul din Challenge Cup nefiind deloc de neglijat.

În etapa a XII-a a seriei A a Diviziei A de handbal masculin CS U II Suceava va juca acsă cu Poli Iași.
Alte rezultate consemnate în etapa a XI-a a seriei A a Diviziei A de handbal masculin: Poli Iași – LPS Piatra Neamț 30-32, Universitatea Galați – CSS Bacău 35-28, HC Vaslui – CSM Focșani 25-23.

1        SCM Rom-Cri Brașov 11      9        1        1        339-280        20
2        CSM Focșani             11      7        0        4        288-275        14
3        CSS Bacău                11      6        1        4        305-294        13
4        LPS P.Neamț             11      6        0        5        272-279        12
5        HC Vaslui                  11      5        1        5        282-294        11
6        Poli Iași                     11      3        1        7        307-319          7
7        Univ.Galați                11      3        0        8         282-291         6
8        CS U II Suceava        11      3        0        8        310-353          6