FOTBAL, Cupa UEFA, Grupa E : Inzaghi duce Milan în primăvara europeană

Filippo Inzaghi a egalat în ultimul minut de prelungire al partidei pentru a completa o revenire excelentă a celor de la AC Milan în meciul de la Portsmouth, menținând totodată formația italiană în fruntea grupei E.

Golurile înscrise în repriza a doua de Younes Kaboul și fostul atacant de la Inter Milano, Nwankwo Kanu, păreau că au asigurat o victorie faimoasă pentru debutanții în competițiile europene, dar Ronaldinho a executat superb o lovitură liberă cu șase minute înainte de final și Inzaghi a produs minunea pe final de meci, înscriind al 65-lea gol în competițiile UEFA, pentru a califica Milan în 16-imile competiției, după 2-2 în Anglia.

Și Wolfsburg a întors rezultatul meciului de la Braga într-un mod dramatic, nemții câștigând cu 3-2, după ce portughezii au condus în două rânduri. Zvjezdan Misimovic a înscris de două ori pe finalul partidei pentru a oferi oaspeților o victorie foarte importantă.