Fotbal, Liga a V-a : Eșalonul cinci la ultima etapă a turului

Liga a V-a a ajuns la ultima etapă a turului, etapă care programează câtva partide echilibrate ca Polul Nord Falcău – Flacăra Vicovu de Jos și Stejarul Cajvana – FC Marginea, în seria I și, respectiv, Recolta Fântânele – Rapid CFR III Suceava și Victoria Păltinoasa – Știința Mitoc în seria a II-a. 

Seria I

Stejarul Cajvana – FC Marginea
Arbitri: Silviu Pintea – Ion Pîntea și Dragoș Lungu
Observator: Anton Buruiană
Bucovina Calafindești – Fagga Pârtești
Arbitri: Ionuț Copp – Daniel Trofin și Andrei Șuleap
Observator: Ion Boiciuc
Polul Nord Falcău – Flacăra Vicovu de Jos
Arbitri: Radu Teleagă – Gabriel Zubaș și Adrian Grecu
Observator: Ion Ilie
Progresul Frătăuții Vechi – Avântul Grămești
Arbitri: Cristi Cearcovschi – Lucian Sofian și Andrei Ițco
Observator: Niță Pintea
Constructorul Dărmănești – Carpați Gălănești
Arbitri: Dorin Prodan – Alexandru Libenciuc și Doru Cojocaru
Observator: Vasile Băițan
Eusadi Negostina – Bucovina Frătăuții Noi
Arbitri: Gheorghe Ignătescu – Lilioara Grămadă și Vasile Pelmuș
Observator: Ion Armeanca
Școala de Fotbal Rădăuți – Bucovina Șerbăuți
Arbitri: Iosif Lucaci – Dumitru Zamfirescu și Cătălin Tabarcea
Observator: Ștefan Martinescu
Avântul Volovăț – Locomotiva Dornești
Observator: Bogdan Agafița
Unirea Horodnic stă în această rundă.

Seria a II-a

Progresul Ilișești – Foresta Mălini
Abitri: Vasile Tacu – Laurențiu Melniciuc și Cătălin Cucoș
Observator: Teofil Miron
Recolta Fântânele – Rapid CFR III Suceava
Arbitri: Marius Șuhan – Ilie Grămadă și Vlad Tănase
Observator: Constantin Bosânceanu
Viitorul Adâncata – Foresta Râșca
Arbitri: Iulian Raicu – Ilie Ihnatiuc și Claudiu Șucaliuc
Observator: Ion Sopon
Locomotiva Zvoriștea – Avântul Baia
Arbitri: Ion Mateiciuc – Vasile Ihnatiuc și Daniel Cojocaru
Observator: Ion Moldovan
Moldova Drăgușeni – Spicul Moara
Arbitri: Alexandru Blănaru – Petru Miftode și Gheorghe Dumitru
Observator: Cristian Agafița
Flacăra Roșie Udești – Viitorul Verești
Arbitri: Gheorghe Iriciuc – Daniel Duduță și Liviu Chilariu
Observator: Mihai Lionte
Voința Stroiești – Fulgerul Ciprian Porumbescu
Arbitri: Mihai Penciuc – Marius Costiuc și Vlad Teodorescu
Observator: Gheorghe Ștefanovici
Victoria Păltinoasa – Știința Mitoc
Arbitri: Marcel Irimie – Emil Rădășanu și Constantin Neamțu
Observator: Dan Pârgaru
Progresul Salcea – Țomuzul Preutești
Arbitri: Dumitru Ursache – Alexandru Ursache și Alin Ursache
Observator: Vasile Bejenaru