Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2020/07/coronavirus-covid-sars-cov-2.jpg)
Purtătorul de cuvânt al Direcției de Sănătate Publica Suceava, consilier Gabriela Băncilă, a declarat marți, pentru NewsBucovina, că în ultimele 24 de ore s-au înregistrat două cazuri noi de infecție cu noul coronavirus la un elev și un cadru didactic din învățământul preuniversitar.
Băncilă a spus că elevul învață la Colegiul Național “Mihai Eminescu” Suceava, în clasa a XII-a, iar cadrul didactic, educatoare, își desfășoară activitatea la Grădinița “Micul Prinț” din Rădăuți.
Intră acum și în grupul de