17 cupluri de aur ale Sucevei sărbătorite în pandemie. Ion Lungu: În ultimii 15 ani am sărbătorit 1.539 de cupluri care au fost modele pentru orașul nostru

Un număr de 17 cupluri de aur din municipiul Suceava care au împlinit 50 de ani de la căsătorie au fost sărbătorite, sâmbătă, în prezența primarului Ion Lungu care a menționat că de această dată, fiind pandemie, a lipsit tradiționala cupă de șampanie.

„Astăzi am sărbătorit încă 17 cupluri de aur  care au împlinit 50 ani de căsătorie. În total, în ultimii 15 ani, am sărbătorit 1.539 de cupluri care au fost modele pentru orașul nostru”, a spus Ion Lungu.

El a menționat că chiar dacă nu s-a putut sărbători festiv, cu tradiționala cupă de șampanie, a fost marcat evenimentul în condiții de pandemie.

„Sănătate tuturor cuplurilor  sărbătorite  astăzi ! Aveți recunoștința comunității!”, a transmis Ion Lungu.