Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/10/harsovschi-1024x596.jpg)
Viceprimarul Sucevei Lucian Harșovschi a anunțat, marți, că strada Gherasim Buliga, din zona centrală a orașului, a fost reabilitată prin schimbarea covorului asfaltic, refacerea trotuarelor și înlocuirea bordurilor.
El a precizat că aceste lucrări vin în continuarea celor de pe strada Mihai Eminescu și fac parte din proiectul de modernizare a Sucevei de la scara blocului, întrucât au fost reabilitate și străduțele adiacente străzii Gherasim Buliga, trotuarele, accesele la scările de bloc și au fost extinse parcările, acolo unde terenul a permis.
De asemenea, a continuat viceprimarul are în vedere și reamenajarea spațiului verde, fiind înlăturat gardul viu îmbătrânit, iar zona va avea un gazon nou.
Intră acum și în grupul de