KARATE: „Ploaie” de medalii pentru sportivii suceveni de la Asociația Club Sportiv Atletic Bucovina. 26 de medalii obținute la Competiția Națională “Open Vladimirescu”

Anul acesta la Arad, sala de sport Vladimirescu a fost gazda cupei de karate “ OPEN VLADIMIRESCU “ editia a II-a 2023.

Competiția s-a desfășurat sub egida FRK.WUKF., în colaborare cu Primăria comunei Vladimirescu și a beneficiat de o prezență formata doar din arbitrii “A” acreditați și licențiați FRK. WUKF.2023.

La acest eveniment sportiv organizat în perioada 11-12 martie 2023, au fost prezenți 493 de sportivi participanți din 29 de cluburi cu 1024 de intrări ale acestei discipline sportive.

Asociatia Club Sportiv Atletic Bucovina a participat cu un lot de 15 sportivi antrenați de Sensei Ovidiu Corduneanu centură neagra 4 Dan și au urcat pe podium de 26 ori reușind să aduca acasa 6 medalii de aur, 12 medalii de argint și 8 medalii de bronz.

Rezultatele sunt următoarele :

GHERASIM OCTAVIAN

Centură maro a obtinut locul 1 medalie de aur la kata individual ;

LELCU MATEI

Centură maro a obtinut locul 1 medalie de aur la kumite individual si locul 2 medalie de argint la proba de kata individual ;

LELCU ANDREI

Centură maro a obtinut locul 3 medalie de bronz la kata individual ;

POPESCU YANNIS

Centură verde a obținut locul 1 medalie de aur la proba individuala de kata.Locul 2 medalie de argint la kihon,locul 3 medalie de bronz la kumite ;

REZUS VICTOR

Centură verde a obtinut locul 1 medalie de aur la kihon,locul 2 medalie de argint la kata individual,locul 2 medalie de argint la kumite individual ;

REZUS FLORIN

Centură alba a obținut locul 3 medalie de bronz la proba de kumite individual si locul 3 medalie de bronz la kata individual ;

STRUT MATEI

Centură maro a obținut locul 2 medalie de argint la kata individual si locul 3 medalie de bronz la proba de kumite individual ;

OTAY ANDRA AYSEN

Centură maro a obținut locul 2 medalie de argint la proba de kata pe echipe,locul 2 medalie de argint la kata individual ;

RANGUS DENISA

Centură maro a obținut locul 2 medalie de argint la proba de kata pe echipe,locul 3 medalie de bronz la kata individual ;

CEAUSU AMALIA

Centură verde a obținut locul 2 medalie de argint la proba de kata pe echipe,locul 3 medalie de bronz la proba de kihon ;

BAZIC DIMITRIOS

Centură maro a obtinut locul 2 medalie de argint la proba de kata individual ;

TREMURICI YASMINA

Centură verde a obținut locul 1 medalie de aur la kata individual,locul 1 medalie de aur la proba de kihon ;

TREMURICI FLAVIUS

Centură albastra a obținut locul 3 medalie de bronz la proba de kata individual ;

GULEI FLAVIA

Centură verde a obținut locul 2 medalie de argint la kata individual,locul 2 medalie de argint la proba de kihon.

“Felicitari sportivilor de la ACS.ATLETIC BUCOVINA pentru rezultatele obținute. Mulțumim tuturor celor care au participat, personalului FRK WUKF oficiali, arbitrii și colaboratorilor și nu în ultimul rând părinților sportivilor din club care s-au implicat, dedicat și au susținut copiii”, a transmis Ovidiu Corduneanu.