Intră acum și în grupul de
O femeie a murit, vineri dimineața, iar un bărbat a fist rănit după o coliziune între un tren de marfă și un autoturism, la o trecere la nivel cu calea ferată, de pe raza localității Vicșani, comuna Mușenița.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230804-WA0004-1024x670.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230804-WA0003-1024x714.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230804-WA0001-1024x655.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230804-WA0002-895x1024.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230804-WA0000-1024x673.jpg)
Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Suceava, maior Alin Găleată, la fața locului au intervenit pompierii militari, cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, cu sprijinul unui echipaj SAJ Suceava.
La fața locului au fost identificate două victime, un bărbat (aproximativ 65 de ani) și o femeie (aproximativ 60 de ani), care erau în afara aitoturismului.
Femeia era prinsă sub locomotivă, iar colegii de la descarcerare au intervenit pentru extragerea victimei, a spus Alin Găleată care a precizat că din nefericire, cadrele medicale au declarat decesul acesteia.
Bărbatul era conștient și a fost preluat de echipajul SMURD, care i-a acordat primul ajutor medical. Ulterior, a fost transportat la spitalul din Rădăuți, pentru investigații suplimentare.
Intră acum și în grupul de